Ventspilī bezdarba līmenis ir 4,0 % (17.06.2024.)

1

Saskaņā ar Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) datiem reģistrētais bezdarbnieku skaits Ventspils pilsētā 2024. gada 17. jūnijā, salīdzinot ar 2024. gada 10. jūniju, ir palielinājies par 8 bezdarbniekiem780 cilvēki. Savukārt NVA vakanču datubāzē NVA Ventspils filiālē reģistrētas 195 aktuālas vakances 73 profesijās.

Ventspils pilsētā 2024. gada 17. jūnijā bezdarba līmenis, rēķinot pret iedzīvotāju skaitu darbspējas vecumā 2024. gada sākumā – 4,0 % – ir vienā līmenī ar bezdarba līmeni Kurzemē (4,0%), bet augstāks par 0,1 procentpunktu nekā Latvijā (3,9%), kopumā tas ir piektais zemākais rādītājs starp apskatītajām pilsētām (sk. 1. attēlu).

1. attēls

Bezdarba līmenis Latvijā un pilsētās 2024. gada 17. jūnijā, rēķinot pret iedzīvotāju skaitu darbspējas vecumā, %

Salīdzinot ar 2024. gada 10. jūniju bezdarba līmenis par 0,1 procentpunktiem ir samazinājies Jūrmalā un Jēkabpilī, par 0,1 procentpunktu palielinājies Jelgavā, Ventspilī un Daugavpilī, savukārt pārējās apskatītajās pilsētās bezdarba līmenis nav mainījies. Salīdzinot ar iepriekšējo nedēļu bezdarba līmenis arī Latvijā kopumā nav mainījies, bet Kurzemē tas ir palielinājies par 0,1 procentpunktu – 4,0%.

Pirms gada – 2023. gada 19. jūnijā – Ventspils pilsētā bezdarba līmenis bija 4,0 % un kopumā Ventspilī bija reģistrēti 792 bezdarbnieki.

2. attēls

Bezdarbnieku skaits Ventspils pilsētā no 2009. gada 31. decembra līdz 2024. gada 17. jūnijam

Saskaņā ar NVA sniegto informāciju Ventspils filiālē uz 2024. gada 17. jūniju NVA vakanču datubāzē ir reģistrētas 195 aktuālas vakances 73 profesijās, t.sk.:

1.Ventspils domes administrācija – Finanšu nodaļas vadītāja vietnieks, iepirkumu speciālists, teritorijas plānotājs;

2.Sociālais dienests – sociālais darbinieks darbam ar ģimeni un bērniem;

3.SIA “Olimpiskais centrs “Ventspils”” – glābējs;

4,Valsts policija – inspektors;

5,Ventspils pilsētas bāriņtiesa – Bāriņtiesas locekļa palīgs.

Papildu informācija atrodama NVA vakanču vietnē cvvp.nva.gov.lv. Ar plašāku šonedēļ aktuālo vakanču apkopojumu aicinām iepazīties portālā www.ventspils.lv un Ventspils valstspilsētas pašvaldības iestādes “Ventspils domes administrācija” Ekonomikas un iepirkumu nodaļas lapā “Ventspils ekonomika” (@ventspilsekonomikasnodala) sociālajā vietnē “Facebook”.

Informācija par brīvām darbavietām Ventspils pilsētā nepārtraukti tiek atjaunota NVA vakanču vietnē cvvp.nva.gov.lv un portālos www.cv.lv, www.cvmarket.lv, www.visidarbi.lv, www.ventasbalss.lv un www.livinventspils.lv, kā arī portāla www.ventspils.lv sadaļā “Vakances”.


0 komentārs


Pilsētas pārvalde

Dome, sēdes, politika, dokumenti

Aktualitātes

Kultūrā, Sportā, Uzņēmējdarbībā u.c.

Jūs jautājat, pašvaldība atbild

Uzdodiet mums jebkurus jautājumus.

Ventspils valstspilsētas pašvaldības iestādes

Informācija, kontakti, e-pakalpojumi

Kalendārs

Pasākumu un notikumu kalendārs

Par Ventspili

Dzīve Ventspilī, vide, fakti, vēsture