Ventspilī bezdarba līmenis ir 4,0 % (21.08.2023.)

1

Saskaņā ar Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) datiem reģistrētais bezdarbnieku skaits Ventspils pilsētā 2023. gada 21. augustā, salīdzinot ar 2023. gada 14. augustu, ir samazinājies par  7 bezdarbniekiem789 cilvēki. Savukārt NVA vakanču datubāzē NVA Ventspils filiālē reģistrētas 213 aktuālas vakances 76 profesijās.

Ventspils pilsētā 2023. gada 21. augustā bezdarba līmenis, rēķinot pret iedzīvotāju skaitu darbspējas vecumā 2023. gada sākumā – 4,0 % – ir par 0,1 % zemāks nekā bezdarba līmenis Kurzemē (4,1%), un par 0,2 % zemāks nekā Latvijā (4,3%) un ir piektais zemākais rādītājs starp apskatītajām pilsētām (sk. 1. attēlu).

1. attēls

Bezdarba līmenis Latvijā un pilsētās 2023. gada 21. augustā, rēķinot pret iedzīvotāju skaitu darbspējas vecumā, %

Salīdzinot ar 2023. gada 14. augustu bezdarba līmenis par 0,1 procentpunktu samazinājies Ventspilī, Jēkabpilī, Rēzeknē un Rīgā,  savukārt pārējās apskatītajās pilsētās bezdarba līmenis nav mainījies. Bezdarba līmenis salīdzinot ar iepriekšējo nedēļu Kurzemes reģionā ir samazinājies par 0,1 procentpunktu, bet Latvijā kopumā ir palicis nemainīgs.

Pirms gada – 2022. gada 22. augustā – Ventspils pilsētā bezdarba līmenis bija 4,3 % un kopumā Ventspilī bija reģistrēti 844 bezdarbnieki.

2. attēls

Bezdarbnieku skaits Ventspils pilsētā no 2009. gada 31. decembra līdz 2023. gada 21. augustam

Saskaņā ar NVA sniegto informāciju Ventspils filiālē uz 2023. gada 21. augustu NVA vakanču datubāzē ir reģistrētas 213 aktuālas vakances 76 profesijās, t.sk.:

1.Ventspils labiekārtošanas kombināts – lietvedis;

2.Ceļu satiksmes drošības direkcija – transportlīdzekļu reģistrators;

3.Valsts ieņēmumu dienests – vecākais muitas uzraugs;

4.Sociālais dienests– sociālais darbinieks;

5.Pašvaldības policija – inspektors.

Papildu informācija atrodama NVA vakanču vietnē cvvp.nva.gov.lv. Ar plašāku šonedēļ aktuālo vakanču apkopojumu aicinām iepazīties portālā www.ventspils.lv un Ventspils valstspilsētas pašvaldības iestādes “Ventspils domes administrācija” Ekonomikas un iepirkumu nodaļas lapā “Ventspils ekonomika” (@ventspilsekonomikasnodala) sociālajā vietnē “Facebook”.

Informācija par brīvām darbavietām Ventspils pilsētā nepārtraukti tiek atjaunota NVA vakanču vietnē cvvp.nva.gov.lv un portālos www.cv.lv, www.cvmarket.lv, www.visidarbi.lv, www.ventasbalss.lv un www.livinventspils.lv, kā arī portāla www.ventspils.lv sadaļā “Vakances”.


0 komentārs


Pilsētas pārvalde

Dome, sēdes, politika, dokumenti

Aktualitātes

Kultūrā, Sportā, Uzņēmējdarbībā u.c.

Jūs jautājat, pašvaldība atbild

Uzdodiet mums jebkurus jautājumus.

Ventspils valstspilsētas pašvaldības iestādes

Informācija, kontakti, e-pakalpojumi

Kalendārs

Pasākumu un notikumu kalendārs

Par Ventspili

Dzīve Ventspilī, vide, fakti, vēsture