Ventspilī bezdarba līmenis ir 4,1 % (14.08.2023.)

1

Saskaņā ar Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) datiem reģistrētais bezdarbnieku skaits Ventspils pilsētā 2023. gada 14. augustā, salīdzinot ar 2023. gada 7. augustu, ir palielinājies par  8 bezdarbniekiem796 cilvēki. Savukārt NVA vakanču datubāzē NVA Ventspils filiālē reģistrētas 207 aktuālas vakances 72 profesijās.

Ventspils pilsētā 2023. gada 14. augustā bezdarba līmenis, rēķinot pret iedzīvotāju skaitu darbspējas vecumā 2023. gada sākumā – 4,1 % – ir par 0,1 % zemāks nekā bezdarba līmenis Kurzemē (4,2%), un par 0,2 % zemāks nekā Latvijā (4,3%) un ir piektais zemākais rādītājs starp apskatītajām pilsētām (sk. 1. attēlu).

1. attēls

Bezdarba līmenis Latvijā un pilsētās 2023. gada 14. augustā, rēķinot pret iedzīvotāju skaitu darbspējas vecumā, %

Salīdzinot ar 2023. gada 7. augustu bezdarba līmenis par 0,1 procentpunktu palielinājies Valmierā un Ventspilī, par 0,1 procentpunktu samazinājies Liepājā, bet pārējās apskatītajās pilsētās bezdarba līmenis nav mainījies. Bezdarba līmenis salīdzinot ar iepriekšējo nedēļu Latvijā un Kurzemes reģionā ir palicis nemainīgs.

Pirms gada – 2022. gada 16. augustā – Ventspils pilsētā bezdarba līmenis bija 4,3 % un kopumā Ventspilī bija reģistrēti 843 bezdarbnieki.

2. attēls

Bezdarbnieku skaits Ventspils pilsētā no 2009. gada 31. decembra līdz 2023. gada 14. augustam

Saskaņā ar NVA sniegto informāciju Ventspils filiālē uz 2023. gada 14. augustu NVA vakanču datubāzē ir reģistrētas 207 aktuālas vakances 72 profesijās, t.sk.:

1.Izglītības pārvalde – iepirkumu speciālists;

2.Ventspils Mūzikas vidusskola – direktora vietnieks;

3.SIA “Kurzemes filharmonija” – producents;

4.Sociālais dienests – sociālais darbinieks;

5.Pašvaldības policija – inspektors.

Papildu informācija atrodama NVA vakanču vietnē cvvp.nva.gov.lv. Ar plašāku šonedēļ aktuālo vakanču apkopojumu aicinām iepazīties portālā www.ventspils.lv un Ventspils valstspilsētas pašvaldības iestādes “Ventspils domes administrācija” Ekonomikas un iepirkumu nodaļas lapā “Ventspils ekonomika” (@ventspilsekonomikasnodala) sociālajā vietnē “Facebook”.

Informācija par brīvām darbavietām Ventspils pilsētā nepārtraukti tiek atjaunota NVA vakanču vietnē cvvp.nva.gov.lv un portālos www.cv.lv, www.cvmarket.lv, www.visidarbi.lv, www.ventasbalss.lv un www.livinventspils.lv, kā arī portāla www.ventspils.lv sadaļā “Vakances”.


0 komentārs


Pilsētas pārvalde

Dome, sēdes, politika, dokumenti

Aktualitātes

Kultūrā, Sportā, Uzņēmējdarbībā u.c.

Jūs jautājat, pašvaldība atbild

Uzdodiet mums jebkurus jautājumus.

Ventspils valstspilsētas pašvaldības iestādes

Informācija, kontakti, e-pakalpojumi

Kalendārs

Pasākumu un notikumu kalendārs

Par Ventspili

Dzīve Ventspilī, vide, fakti, vēsture