Ventspilī bezdarba līmenis ir 4,1 %

1

Saskaņā ar Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) datiem reģistrētais bezdarbnieku skaits Ventspils pilsētā 2024. gada 8. jūlijā, salīdzinot ar 2024. gada 1. jūliju, ir palielinājies par 9 bezdarbniekiem787 cilvēki. Savukārt NVA vakanču datubāzē NVA Ventspils filiālē reģistrētas 190 aktuālas vakances 57 profesijās.

Ventspils pilsētā 2024. gada 8. jūlijā bezdarba līmenis, rēķinot pret iedzīvotāju skaitu darbspējas vecumā 2024. gada sākumā – 4,1 % – ir par 0,1 procentpunktu augstāks nekā Kurzemē (4,0%) un par 0,2 procentpunktiem augstāks nekā Latvijā (3,9%), kopumā tas ir piektais zemākais rādītājs starp apskatītajām pilsētām (sk. 1. attēlu).

1. attēls

Bezdarba līmenis Latvijā un pilsētās 2024. gada 8. jūlijā, rēķinot pret iedzīvotāju skaitu darbspējas vecumā, %

Datu avots: NVA, CSP; Ekonomikas un iepirkumu nodaļas aprēķins

Salīdzinot ar 2024. gada 1. jūliju bezdarba līmenis par 0,1 procentpunktiem ir paaugstinājies Ventspilī, bet pārējās apskatītajās pilsētās bezdarba līmenis nav mainījies. Salīdzinot ar iepriekšējo nedēļu bezdarba līmenis gan Kurzemē, gan Latvijā kopumā nav mainījies.

Pirms gada – 2023. gada 11. jūlijā – Ventspils pilsētā bezdarba līmenis bija 4,1 % un kopumā Ventspilī bija reģistrēti 803 bezdarbnieki.

2. attēls

Bezdarbnieku skaits Ventspils pilsētā no 2009. gada 31. decembra līdz 2024. gada 8. jūlijam

Datu avots: NVA

Saskaņā ar NVA sniegto informāciju Ventspils filiālē uz 2024. gada 8. jūliju NVA vakanču datubāzē ir reģistrētas 190 aktuālas vakances 57 profesijās, t.sk.:

  1. Ventspils pašvaldības policija – inspektors;
  2. Pašvaldības SIA “Ūdeka” – Attīstības daļas vadītājs;
  3. SIA “Olimpiskais centrs “Ventspils”” – glābējs;
  4. Ventspils Digitālais centrs – grafikas dizainers un informācijas sistēmu uzturētājs;
  5. Pašvaldības SIA “Ventspils labiekārtošanas kombināts” – finanšu direktors.

Papildu informācija atrodama NVA vakanču vietnē cvvp.nva.gov.lv. Ar plašāku šonedēļ aktuālo vakanču apkopojumu aicinām iepazīties portālā www.ventspils.lv un Ventspils valstspilsētas pašvaldības iestādes “Ventspils domes administrācija” Ekonomikas un iepirkumu nodaļas lapā “Ventspils ekonomika” (@ventspilsekonomikasnodala) sociālajā vietnē “Facebook”.

Informācija par brīvām darbavietām Ventspils pilsētā nepārtraukti tiek atjaunota NVA vakanču vietnē cvvp.nva.gov.lv un portālos www.cv.lv, www.cvmarket.lv, www.visidarbi.lv, www.ventasbalss.lv un www.livinventspils.lv, kā arī portāla www.ventspils.lv sadaļā “Vakances”.


0 komentārs


Pilsētas pārvalde

Dome, sēdes, politika, dokumenti

Aktualitātes

Kultūrā, Sportā, Uzņēmējdarbībā u.c.

Jūs jautājat, pašvaldība atbild

Uzdodiet mums jebkurus jautājumus.

Ventspils valstspilsētas pašvaldības iestādes

Informācija, kontakti, e-pakalpojumi

Kalendārs

Pasākumu un notikumu kalendārs

Par Ventspili

Dzīve Ventspilī, vide, fakti, vēsture