Ventspilī bezdarba līmenis ir 4,2 % (02.04.2024.)

1

Saskaņā ar Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) datiem reģistrētais bezdarbnieku skaits Ventspils pilsētā 2024. gada 2. aprīlī, salīdzinot ar 2023. gada 25. martu, ir samazinājies par 29 bezdarbniekiem819 cilvēki. Savukārt NVA vakanču datubāzē NVA Ventspils filiālē reģistrēta 131 aktuāla vakance 58 profesijās.

Ventspils pilsētā 2024. gada 2. aprīlī bezdarba līmenis, rēķinot pret iedzīvotāju skaitu darbspējas vecumā 2023. gada sākumā – 4,2 % – ir par 0,3 % zemāks par bezdarba līmeni Kurzemē (4,5%) un par 0,2 % zemāks par bezdarba līmenis Latvijā (4,4%) un ir piektais zemākais rādītājs starp apskatītajām pilsētām (sk. 1. attēlu).

1. attēls

Bezdarba līmenis Latvijā un pilsētās 2024. gada 2. aprīlī, rēķinot pret iedzīvotāju skaitu darbspējas vecumā, %

Salīdzinot ar 2023. gada 25. martu bezdarba līmenis par 0,1 procentpunktu samazinājies Valmierā, Jelgavā, Jūrmalā, Ventspilī, Daugavpilī un Rēzeknē, par 0,1 procentpunktiem palielinājies Rīgā un Liepājā, bet pārējās apskatītajās pilsētās bezdarba līmenis nav mainījies. Salīdzinot ar iepriekšējo nedēļu Kurzemes reģionā un Latvijā bezdarba līmenis ir palicis nemainīgs.

Pirms gada – 2023. gada 3. aprīlī – Ventspils pilsētā bezdarba līmenis bija 4,7 % un kopumā Ventspilī bija reģistrēti 920 bezdarbnieki.

2. attēls

Bezdarbnieku skaits Ventspils pilsētā no 2009. gada 31. decembra līdz 2024. gada 2. aprīlim

Saskaņā ar NVA sniegto informāciju Ventspils filiālē uz 2024. gada 2. aprīli NVA vakanču datubāzē ir reģistrēta 131 aktuāla vakance 58 profesijās, t.sk.:

1.Ventspils Sociālais dienests – sociālais darbinieks;

2.Komunālā pārvalde – komunālinženieris;

3.PSIA “Ventspils nekustamie īpašumi”– tirgus vadītājs un sētnieks;

4.Ventspils Pašvaldības policija – glābējs,

5.Valsts robežsardze – kuģu elektromehāniķis.

Papildu informācija atrodama NVA vakanču vietnē cvvp.nva.gov.lv. Ar plašāku šonedēļ aktuālo vakanču apkopojumu aicinām iepazīties portālā www.ventspils.lv un Ventspils valstspilsētas pašvaldības iestādes “Ventspils domes administrācija” Ekonomikas un iepirkumu nodaļas lapā “Ventspils ekonomika” (@ventspilsekonomikasnodala) sociālajā vietnē “Facebook”.

Informācija par brīvām darbavietām Ventspils pilsētā nepārtraukti tiek atjaunota NVA vakanču vietnē cvvp.nva.gov.lv un portālos www.cv.lv, www.cvmarket.lv, www.visidarbi.lv, www.ventasbalss.lv un www.livinventspils.lv, kā arī portāla www.ventspils.lv sadaļā “Vakances”.


0 komentārs


Pilsētas pārvalde

Dome, sēdes, politika, dokumenti

Aktualitātes

Kultūrā, Sportā, Uzņēmējdarbībā u.c.

Jūs jautājat, pašvaldība atbild

Uzdodiet mums jebkurus jautājumus.

Ventspils valstspilsētas pašvaldības iestādes

Informācija, kontakti, e-pakalpojumi

Kalendārs

Pasākumu un notikumu kalendārs

Par Ventspili

Dzīve Ventspilī, vide, fakti, vēsture