Ventspilī bezdarba līmenis ir 4,2 % (22.04.2024.)

1

Saskaņā ar Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) datiem reģistrētais bezdarbnieku skaits Ventspils pilsētā 2024. gada 22. aprīlī, salīdzinot ar 2023. gada 15. aprīli, ir palielinājies par 20 bezdarbniekiem815 cilvēki. Savukārt NVA vakanču datubāzē NVA Ventspils filiālē reģistrētas 182 aktuālas vakances 73 profesijās.

Ventspils pilsētā 2024. gada 22. aprīlī bezdarba līmenis, rēķinot pret iedzīvotāju skaitu darbspējas vecumā 2023. gada sākumā – 4,2 % – ir par 0,1 % zemāks par bezdarba līmeni Kurzemē (4,3%) un vienāds ar bezdarba līmeni Latvijā (4,2%) un ir piektais zemākais rādītājs starp apskatītajām pilsētām (sk. 1. attēlu).

1. attēls

Bezdarba līmenis Latvijā un pilsētās 2024. gada 22. aprīlī, rēķinot pret iedzīvotāju skaitu darbspējas vecumā, %

Salīdzinot ar 2024. gada 15. aprīli bezdarba līmenis par 0,1 procentpunktu samazinājies Jūrmalā, Jēkabpilī, Daugavpilī un Rēzeknē, par 0,1 procentpunktu palielinājies Ventspilī un Liepājā, bet pārējās apskatītajās pilsētās bezdarba līmenis nav mainījies. Salīdzinot ar iepriekšējo nedēļu Latvijā un Kurzemes reģionā bezdarba līmenis ir palicis nemainīgs.

Pirms gada – 2023. gada 24. aprīlī – Ventspils pilsētā bezdarba līmenis bija 4,4 % un kopumā Ventspilī bija reģistrēti 870 bezdarbnieki.

2. attēls

Bezdarbnieku skaits Ventspils pilsētā no 2009. gada 31. decembra līdz 2024. gada 22. aprīlim

Saskaņā ar NVA sniegto informāciju Ventspils filiālē uz 2024. gada 22. aprīli NVA vakanču datubāzē ir reģistrētas 182 aktuālas vakances 73 profesijās, t.sk.:

1.Ventspils domes administrācija – ekonomists-analītiķis, finansists, projekta vadītājs, būvinspektors, būvinspektora palīgu;

2.Ventspils Sociālais dienests – sociālais darbinieks;

3.Ventspils Izglītības pārvalde – vadītāja vietnieks;

4.SIA “Olimpiskais centrs “Ventspils”” – glābējs;

5.Ventspils Pašvaldības policija – inspektors.

Papildu informācija atrodama NVA vakanču vietnē cvvp.nva.gov.lv. Ar plašāku šonedēļ aktuālo vakanču apkopojumu aicinām iepazīties portālā www.ventspils.lv un Ventspils valstspilsētas pašvaldības iestādes “Ventspils domes administrācija” Ekonomikas un iepirkumu nodaļas lapā “Ventspils ekonomika” (@ventspilsekonomikasnodala) sociālajā vietnē “Facebook”.

Informācija par brīvām darbavietām Ventspils pilsētā nepārtraukti tiek atjaunota NVA vakanču vietnē cvvp.nva.gov.lv un portālos www.cv.lv, www.cvmarket.lv, www.visidarbi.lv, www.ventasbalss.lv un www.livinventspils.lv, kā arī portāla www.ventspils.lv sadaļā “Vakances”.


0 komentārs


Pilsētas pārvalde

Dome, sēdes, politika, dokumenti

Aktualitātes

Kultūrā, Sportā, Uzņēmējdarbībā u.c.

Jūs jautājat, pašvaldība atbild

Uzdodiet mums jebkurus jautājumus.

Ventspils valstspilsētas pašvaldības iestādes

Informācija, kontakti, e-pakalpojumi

Kalendārs

Pasākumu un notikumu kalendārs

Par Ventspili

Dzīve Ventspilī, vide, fakti, vēsture