Ventspilī bezdarba līmenis ir 4,3 % (14.11.2022.)

1

Saskaņā ar Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) datiem reģistrētais bezdarbnieku skaits Ventspils pilsētā 2022. gada 14. novembrī, salīdzinot ar 2022. gada 7. novembri, ir palielinājies par 1 bezdarbnieku – 855 cilvēki. Savukārt NVA vakanču datubāzē reģistrētas 187 aktuālas vakances.

Ventspils pilsētā 2022. gada 14. novembrī bezdarba līmenis, rēķinot pret iedzīvotāju skaitu darbspējas vecumā 2022. gada sākumā – 4,3 % – ir par 0,1 % zemāks, nekā bezdarba līmenis Latvijā (4,4%), un par 0,2 % lielāks, nekā bezdarba līmenis Kurzemes reģionā (4,1%) un ir sestais zemākais rādītājs starp apskatītajām pilsētām (sk. 1. attēlu).

1. attēls

Bezdarba līmenis Latvijā un pilsētās 2022. gada 14. novembrī, rēķinot pret iedzīvotāju skaitu darbspējas vecumā, %

Salīdzinot ar 2022. gada 7. novembri bezdarba līmenis par 0,1 procentpunktu palielinājies Rīgā, Jūrmalā, Jēkabpilī un Daugavpilī. Latvijā un Kurzemē bezdarba līmenis ir palicis nemainīgs.

Pirms gada – 2021. gada 15. novembrī – Ventspils pilsētā bezdarba līmenis bija 5,0 % un kopumā Ventspilī bija reģistrēts 991 bezdarbnieks.

2. attēls

Bezdarbnieku skaits Ventspils pilsētā no 2009. gada 31. decembra līdz 2022. gada 14. novembrim

Saskaņā ar NVA sniegto informāciju Ventspils filiālē uz 2022. gada 14. novembrī NVA vakanču datubāzē ir reģistrētas 187 aktuālas vakance 69 profesijās, t.sk.:

  1. Ventspils domes administrācija – grāmatvedis;
  2. Ventspils Pašvaldības policija – inspektors;
  3. Ventspils bibliotēka – bibliogrāfs;
  4. Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra – lietvedis;
  5. SIA “Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca” – fizikālās un rehabilitācijas medicīnas ārsts un fizioterapeits.

Papildu informācija atrodama NVA vakanču vietnē cvvp.nva.gov.lv. Ar plašāku šonedēļ aktuālo vakanču apkopojumu aicinām iepazīties portālā www.ventspils.lv un Ventspils valstspilsētas pašvaldības iestādes “Ventspils domes administrācija” Ekonomikas un iepirkumu nodaļas lapā “Ventspils ekonomika” (@ventspilsekonomikasnodala) sociālajā vietnē “Facebook”.

Informācija par brīvām darbavietām Ventspils pilsētā nepārtraukti tiek atjaunota NVA vakanču vietnē cvvp.nva.gov.lv un portālos www.cv.lv, www.cvmarket.lv, www.visidarbi.lv, www.ventasbalss.lv un www.livinventspils.lv, kā arī portāla www.ventspils.lv sadaļā “Vakances”.


0 komentāri


Pilsētas pārvalde

Dome, sēdes, politika, dokumenti

Aktualitātes

Kultūrā, Sportā, Uzņēmējdarbībā u.c.

Jūs jautājat, pašvaldība atbild

Uzdodiet mums jebkurus jautājumus.

Ventspils valstspilsētas pašvaldības iestādes

Informācija, kontakti, e-pakalpojumi

Kalendārs

Pasākumu un notikumu kalendārs

Par Ventspili

Dzīve Ventspilī, vide, fakti, vēsture