Ventspilī bezdarba līmenis ir 4,3 % (25.03.2024.)

1

Saskaņā ar Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) datiem reģistrētais bezdarbnieku skaits Ventspils pilsētā 2024. gada 25. martā, salīdzinot ar 2023. gada 18. martu, ir samazinājies par 19 bezdarbniekiem848 cilvēki. Savukārt NVA vakanču datubāzē NVA Ventspils filiālē reģistrētas 147 aktuālas vakances 63 profesijās.

Ventspils pilsētā 2024. gada 25. martā bezdarba līmenis, rēķinot pret iedzīvotāju skaitu darbspējas vecumā 2023. gada sākumā – 4,3 % – ir par 0,2 % zemāks par bezdarba līmeni Kurzemē (4,5%) un par 0,1 % zemāks par bezdarba līmenis Latvijā (4,4%) un ir piektais zemākais rādītājs starp apskatītajām pilsētām (sk. 1. attēlu).

1. attēls

Bezdarba līmenis Latvijā un pilsētās 2024. gada 25. martā, rēķinot pret iedzīvotāju skaitu darbspējas vecumā, %

Salīdzinot ar 2023. gada 18. martu bezdarba līmenis par 0,1 procentpunktu samazinājies Ventspilī un Rēzeknē, par 0,2 procentpunktiem samazinājies Jēkabpilī, bet pārējās apskatītajās pilsētās bezdarba līmenis nav mainījies. Salīdzinot ar iepriekšējo nedēļu bezdarba līmenis par 0,1 procentpunktu samazinājies Kurzemes reģionā, savukārt Latvijā bezdarba līmenis ir palicis nemainīgs.

Pirms gada – 2023. gada 27. martā – Ventspils pilsētā bezdarba līmenis bija 4,7 % un kopumā Ventspilī bija reģistrēti 935 bezdarbnieki.

2. attēls

Bezdarbnieku skaits Ventspils pilsētā no 2009. gada 31. decembra līdz 2024. gada 25. martam

Saskaņā ar NVA sniegto informāciju Ventspils filiālē uz 2024. gada 25. martu NVA vakanču datubāzē ir reģistrētas 147 aktuālas vakances 63 profesijās, t.sk.:

1.Ventspils Sociālais dienests – sociālais darbinieks;

2.PSIA “Ventspils labiekārtošanas kombināts” – automobiļa vadītājs;

3.PSIA “Ventspils nekustamie īpašumi”– sētnieks;

4.Ventspils Pašvaldības policija – glābējs,

5.Valsts robežsardze – kuģu elektromehāniķis.

Papildu informācija atrodama NVA vakanču vietnē cvvp.nva.gov.lv. Ar plašāku šonedēļ aktuālo vakanču apkopojumu aicinām iepazīties portālā www.ventspils.lv un Ventspils valstspilsētas pašvaldības iestādes “Ventspils domes administrācija” Ekonomikas un iepirkumu nodaļas lapā “Ventspils ekonomika” (@ventspilsekonomikasnodala) sociālajā vietnē “Facebook”.

Informācija par brīvām darbavietām Ventspils pilsētā nepārtraukti tiek atjaunota NVA vakanču vietnē cvvp.nva.gov.lv un portālos www.cv.lv, www.cvmarket.lv, www.visidarbi.lv, www.ventasbalss.lv un www.livinventspils.lv, kā arī portāla www.ventspils.lv sadaļā “Vakances”.


0 komentārs


Pilsētas pārvalde

Dome, sēdes, politika, dokumenti

Aktualitātes

Kultūrā, Sportā, Uzņēmējdarbībā u.c.

Jūs jautājat, pašvaldība atbild

Uzdodiet mums jebkurus jautājumus.

Ventspils valstspilsētas pašvaldības iestādes

Informācija, kontakti, e-pakalpojumi

Kalendārs

Pasākumu un notikumu kalendārs

Par Ventspili

Dzīve Ventspilī, vide, fakti, vēsture