Ventspilī bezdarba līmenis ir 4,4 % (05.12.2022.)

1

Saskaņā ar Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) datiem reģistrētais bezdarbnieku skaits Ventspils pilsētā 2022. gada 5. decembrī, salīdzinot ar 2022. gada 28. novembri, ir samazinājies par 3 bezdarbniekiem – 860 cilvēki. Savukārt NVA vakanču datubāzē reģistrētas 142 aktuālas vakances.

Ventspils pilsētā 2022. gada 5. decembrī bezdarba līmenis, rēķinot pret iedzīvotāju skaitu darbspējas vecumā 2022. gada sākumā – 4,4 % – ir par 0,1 % zemāks nekā bezdarba līmeni Latvijā (4,5%), un par 0,1 % lielāks, nekā bezdarba līmenis Kurzemes reģionā (4,3%) un ir sestais zemākais rādītājs starp apskatītajām pilsētām (sk. 1. attēlu).

1. attēls

Bezdarba līmenis Latvijā un pilsētās 2022. gada 5. decembrī, rēķinot pret iedzīvotāju skaitu darbspējas vecumā, %

Salīdzinot ar 2022. gada 28. novembri bezdarba līmenis par 0,2 procentpunktiem palielinājies Jēkabpilī, par 0,1 procentpunktu palielinājies Jelgavā, Ventspilī, Liepājā, Daugavpilī un Rēzeknē. Savukārt par 0,1 procentpunktu samazinājies Valmierā. Kurzemē un Latvijā bezdarba līmenis ir palielinājies par 0,1 %.

Pirms gada – 2021. gada 6. decembrī – Ventspils pilsētā bezdarba līmenis bija 5,2 % un kopumā Ventspilī bija reģistrēti 1 033 bezdarbnieki.

2. attēls

Bezdarbnieku skaits Ventspils pilsētā no 2009. gada 31. decembra līdz 2022. gada 5. decembrim

Saskaņā ar NVA sniegto informāciju Ventspils filiālē uz 2022. gada 5. decembrī NVA vakanču datubāzē ir reģistrētas 142 aktuālas vakance 53 profesijās, t.sk.:

1.Ventspils domes administrācija – ārējo sakaru struktūrvienības vadītāja vietnieks;

2.Ventspils Pašvaldības policija – inspektors;

3. Komunālā pārvalde – enerģētiķis;

3. Ventspils Izglītības pārvalde – projektu vadītājs jaunatnes lietās;

4.SIA “Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca” – fizikālās un rehabilitācijas medicīnas ārsts un fizioterapeits.

Papildu informācija atrodama NVA vakanču vietnē cvvp.nva.gov.lv. Ar plašāku šonedēļ aktuālo vakanču apkopojumu aicinām iepazīties portālā www.ventspils.lv un Ventspils valstspilsētas pašvaldības iestādes “Ventspils domes administrācija” Ekonomikas un iepirkumu nodaļas lapā “Ventspils ekonomika” (@ventspilsekonomikasnodala) sociālajā vietnē “Facebook”.

Informācija par brīvām darbavietām Ventspils pilsētā nepārtraukti tiek atjaunota NVA vakanču vietnē cvvp.nva.gov.lv un portālos www.cv.lv, www.cvmarket.lv, www.visidarbi.lv, www.ventasbalss.lv un www.livinventspils.lv, kā arī portāla www.ventspils.lv sadaļā “Vakances”.


0 komentāri


Pilsētas pārvalde

Dome, sēdes, politika, dokumenti

Aktualitātes

Kultūrā, Sportā, Uzņēmējdarbībā u.c.

Jūs jautājat, pašvaldība atbild

Uzdodiet mums jebkurus jautājumus.

Ventspils valstspilsētas pašvaldības iestādes

Informācija, kontakti, e-pakalpojumi

Kalendārs

Pasākumu un notikumu kalendārs

Par Ventspili

Dzīve Ventspilī, vide, fakti, vēsture