Ventspilī bezdarba līmenis ir 4,4 % (19.02.2024.)

1

Saskaņā ar Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) datiem reģistrētais bezdarbnieku skaits Ventspils pilsētā 2024. gada 19. februārī, salīdzinot ar 2023. gada 12. februāri, ir palielinājies par 29 bezdarbniekiem869 cilvēki. Savukārt NVA vakanču datubāzē NVA Ventspils filiālē reģistrētas 120 aktuālas vakances 59 profesijās.

Ventspils pilsētā 2024. gada 19. februārī bezdarba līmenis, rēķinot pret iedzīvotāju skaitu darbspējas vecumā 2023. gada sākumā – 4,4 % – ir par 0,4 % zemāks par bezdarba līmeni Kurzemē (4,8%) un vienāds ar bezdarba līmeni Latvijā (4,4%) un ir piektais zemākais rādītājs starp apskatītajām pilsētām (sk. 1. attēlu).

1. attēls

Bezdarba līmenis Latvijā un pilsētās 2024. gada 19. februārī, rēķinot pret iedzīvotāju skaitu darbspējas vecumā, %

Salīdzinot ar 2023. gada 12. februāri bezdarba līmenis par 0,1 procentpunktu palielinājies Jūrmalā, Ventspilī, Liepājā un Rēzeknē, par 0,1 procentpunktu samazinājies Jēkabpilī, bet pārējās apskatītajās pilsētās bezdarba līmenis nav mainījies. Salīdzinot ar iepriekšējo nedēļu Kurzemes reģionā bezdarba līmenis ir palielinājies par 0,1 %, savukārt Latvijā kopumā bezdarba līmenis ir palicis nemainīgs.

Pirms gada – 2023. gada 21. februārī – Ventspils pilsētā bezdarba līmenis bija 4,7 % un kopumā Ventspilī bija reģistrēti 932 bezdarbnieki.

2. attēls

Bezdarbnieku skaits Ventspils pilsētā no 2009. gada 31. decembra līdz 2024. gada 19. februārim

Saskaņā ar NVA sniegto informāciju Ventspils filiālē uz 2024. gada 19. februāri NVA vakanču datubāzē ir reģistrētas 120 aktuālas vakances 59 profesijās, t.sk.:

1.Ventspils Sociālais dienests – sociālais darbinieks;

2.Valsts vides dienests – eksperts;

3.Izglītības pārvalde – vadītāja vietnieks;

4.Ventspils Augstskola – inženierzinātņu institūta “Ventspils Starptautiskais radioastronomijas centrs” direktors.

Papildu informācija atrodama NVA vakanču vietnē cvvp.nva.gov.lv. Ar plašāku šonedēļ aktuālo vakanču apkopojumu aicinām iepazīties portālā www.ventspils.lv un Ventspils valstspilsētas pašvaldības iestādes “Ventspils domes administrācija” Ekonomikas un iepirkumu nodaļas lapā “Ventspils ekonomika” (@ventspilsekonomikasnodala) sociālajā vietnē “Facebook”.

Informācija par brīvām darbavietām Ventspils pilsētā nepārtraukti tiek atjaunota NVA vakanču vietnē cvvp.nva.gov.lv un portālos www.cv.lv, www.cvmarket.lv, www.visidarbi.lv, www.ventasbalss.lv un www.livinventspils.lv, kā arī portāla www.ventspils.lv sadaļā “Vakances”.


0 komentārs


Pilsētas pārvalde

Dome, sēdes, politika, dokumenti

Aktualitātes

Kultūrā, Sportā, Uzņēmējdarbībā u.c.

Jūs jautājat, pašvaldība atbild

Uzdodiet mums jebkurus jautājumus.

Ventspils valstspilsētas pašvaldības iestādes

Informācija, kontakti, e-pakalpojumi

Kalendārs

Pasākumu un notikumu kalendārs

Par Ventspili

Dzīve Ventspilī, vide, fakti, vēsture