Ventspilī bezdarba līmenis ir 4,5 % (16.01.2023.)

1

Saskaņā ar Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) datiem reģistrētais bezdarbnieku skaits Ventspils pilsētā 2023. gada 16. janvārī, salīdzinot ar 2022. gada 9. janvāri, ir palielinājies par 13 bezdarbniekiem – 890 cilvēki. Savukārt NVA vakanču datubāzē reģistrētas 134 aktuālas vakances.

Ventspils pilsētā 2023. gada 16. janvārī bezdarba līmenis, rēķinot pret iedzīvotāju skaitu darbspējas vecumā 2022. gada sākumā – 4,5 % – ir par 0,2 % zemāks nekā bezdarba līmeni Latvijā (4,7%) un par 0,3 % zemāks nekā bezdarba līmenis Kurzemes reģionā (4,8%) un ir piektais zemākais rādītājs starp apskatītajām pilsētām (sk. 1. attēlu).

1. attēls

Bezdarba līmenis Latvijā un pilsētās 2023. gada 16. decembrī, rēķinot pret iedzīvotāju skaitu darbspējas vecumā, %

Salīdzinot ar 2022. gada 9. janvāri bezdarba līmenis par 0,1 procentpunktu palielinājies Valmierā, Rīgā, Liepājā, Daugavpilī un Rēzeknē. Kurzemē bezdarba līmenis ir palielinājies par 0,1 %, savukārt Latvijā bezdarba līmenis ir palicis nemainīgs.

Pirms gada – 2022. gada 17. janvārī – Ventspils pilsētā bezdarba līmenis bija 5,3 % un kopumā Ventspilī bija reģistrēti 1 060 bezdarbnieki.

2. attēls

Bezdarbnieku skaits Ventspils pilsētā no 2009. gada 31. decembra līdz 2023. gada 16. janvārim

Saskaņā ar NVA sniegto informāciju Ventspils filiālē uz 2023. gada 16. janvārī NVA vakanču datubāzē ir reģistrētas 134 aktuālas vakances 58 profesijās, t.sk.:

1.Ventspils Sociālais dienests – jurists;

2.Ventspils Digitālais centrs – personāla speciālists;

3.Ventspils Izglītības pārvalde – ekonomists un projekta vadītājs;

4.SIA “Kurzemes filharmonija” – mākslinieciskais vadītājs;

5.SIA “Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca”– fizikālās un rehabilitācijas medicīnas ārsts.

Papildu informācija atrodama NVA vakanču vietnē cvvp.nva.gov.lv. Ar plašāku šonedēļ aktuālo vakanču apkopojumu aicinām iepazīties portālā www.ventspils.lv un Ventspils valstspilsētas pašvaldības iestādes “Ventspils domes administrācija” Ekonomikas un iepirkumu nodaļas lapā “Ventspils ekonomika” (@ventspilsekonomikasnodala) sociālajā vietnē “Facebook”.

Informācija par brīvām darbavietām Ventspils pilsētā nepārtraukti tiek atjaunota NVA vakanču vietnē cvvp.nva.gov.lv un portālos www.cv.lv, www.cvmarket.lv, www.visidarbi.lv, www.ventasbalss.lv un www.livinventspils.lv, kā arī portāla www.ventspils.lv sadaļā “Vakances”.


0 komentārs


Pilsētas pārvalde

Dome, sēdes, politika, dokumenti

Aktualitātes

Kultūrā, Sportā, Uzņēmējdarbībā u.c.

Jūs jautājat, pašvaldība atbild

Uzdodiet mums jebkurus jautājumus.

Ventspils valstspilsētas pašvaldības iestādes

Informācija, kontakti, e-pakalpojumi

Kalendārs

Pasākumu un notikumu kalendārs

Par Ventspili

Dzīve Ventspilī, vide, fakti, vēsture