Ventspilī bezdarba līmenis ir 4,8 % (06.03.2023.)

1

Saskaņā ar Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) datiem reģistrētais bezdarbnieku skaits Ventspils pilsētā 2023. gada 6. martā, salīdzinot ar 2023. gada 27. februāri, ir palielinājies par 14 bezdarbniekiem – 945 cilvēks. Savukārt NVA vakanču datubāzē reģistrētas 189 aktuālas vakances.

Ventspils pilsētā 2023. gada 6. martā bezdarba līmenis, rēķinot pret iedzīvotāju skaitu darbspējas vecumā 2022. gada sākumā – 4,8 % – ir vienāds ar bezdarba līmeni Latvijā (4,8%) un par 0,2 % zemāks nekā bezdarba līmenis Kurzemes reģionā (5,0%) un ir sestais zemākais rādītājs starp apskatītajām pilsētām (sk. 1. attēlu).

1. attēls

Bezdarba līmenis Latvijā un pilsētās 2023. gada 6. martā, rēķinot pret iedzīvotāju skaitu darbspējas vecumā, %

Salīdzinot ar 2023. gada 27. februāri bezdarba līmenis par 0,1 procentpunktu palielinājies Rīgā, Jelgavā, Ventspilī un Jēkabpilī un par 0,1 procentpunktu samazinājies Valmierā un Rēzeknē. Latvijā un Kurzemē bezdarba līmenis ir palicis nemainīgs.

Pirms gada – 2022. gada 7. martā – Ventspils pilsētā bezdarba līmenis bija 5,2 % un kopumā Ventspilī bija reģistrēti 1 040 bezdarbnieki.

2. attēls

Bezdarbnieku skaits Ventspils pilsētā no 2009. gada 31. decembra līdz 2023. gada 6. martam

Saskaņā ar NVA sniegto informāciju Ventspils filiālē uz 2023. gada 6. martu NVA vakanču datubāzē ir reģistrētas 189 aktuālas vakances 81 profesijā, t.sk.:

1.Ventspils Sociālais dienests – jurists;

2.Ventspils Pašvaldības policija – inspektors;

3.Ventspils Digitālais centrs – mācību kursu vadītājs;

4.PSIA “Labiekārtošanas kombināts” – palīgstrādnieks;

5.SIA “Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca” – algu grāmatvedis.

Papildu informācija atrodama NVA vakanču vietnē cvvp.nva.gov.lv. Ar plašāku šonedēļ aktuālo vakanču apkopojumu aicinām iepazīties portālā www.ventspils.lv un Ventspils valstspilsētas pašvaldības iestādes “Ventspils domes administrācija” Ekonomikas un iepirkumu nodaļas lapā “Ventspils ekonomika” (@ventspilsekonomikasnodala) sociālajā vietnē “Facebook”.

Informācija par brīvām darbavietām Ventspils pilsētā nepārtraukti tiek atjaunota NVA vakanču vietnē cvvp.nva.gov.lv un portālos www.cv.lv, www.cvmarket.lv, www.visidarbi.lv, www.ventasbalss.lv un www.livinventspils.lv, kā arī portāla www.ventspils.lv sadaļā “Vakances”.


0 komentārs


Pilsētas pārvalde

Dome, sēdes, politika, dokumenti

Aktualitātes

Kultūrā, Sportā, Uzņēmējdarbībā u.c.

Jūs jautājat, pašvaldība atbild

Uzdodiet mums jebkurus jautājumus.

Ventspils valstspilsētas pašvaldības iestādes

Informācija, kontakti, e-pakalpojumi

Kalendārs

Pasākumu un notikumu kalendārs

Par Ventspili

Dzīve Ventspilī, vide, fakti, vēsture