Ventspilī ir labvēlīga uzņēmējdarbības vide

1

Š.g. augustā – septembrī pētījumu centrs SKDS veica Ventspils komersantu aptauju, lai noskaidrotu Ventspils uzņēmējdarbības vidi un sadarbību ar Ventspils valstspilsētas pašvaldību.

Saskaņā ar rezultātiem, 75% respondentu pašreizējo uzņēmējdarbības vidi Ventspilī vērtē kā labvēlīgu. Salīdzinājumā ar Latviju kopumā (izņemot Rīgu un tās apkārtni), 40% aptaujāto Ventspils uzņēmēju uzskata, ka tā ir labāka, 42% uzskata, ka tā ir tāda pati, savukārt 10% novērtē Ventspils uzņēmējdarbības vidi kritiskāk.

Aptaujas dati parāda, ka pašreizējo Ventspils valstspilsētas pašvaldības atbalstu uzņēmējdarbībai par labu uzskata vairāk nekā puse jeb 55% aptaujāto komersantu. Savukārt kā galveno šķērsli aptaujātie min darbinieku trūkumu.

Lai veicinātu uzņēmējdarbību un sekmētu nodarbinātību, Ventspils valstspilsētas pašvaldība īsteno vairākās aktivitātes, t.sk.:

  • Sadarbībā ar Ventspils Biznesa atbalsta centru sniedz konsultācijas biznesa ideju autoriem un uzņēmējiem, organizē apmācības, nodrošina koprades telpas;
  • Līdzfinansē biroja telpu īri IKT (100% apmērā) un citu nozaru uzņēmumiem (50% apmērā);
  • Organizē konkursus IKT un tūrisma jomu uzņēmējiem, kā arī nekustamā īpašuma attīstītājiem;
  • Piešķir nekustamā īpašuma atvieglojumus ēdināšanas, izmitināšanas, kultūras, sporta u.c. jomu uzņēmumiem;
  • Būvē jaunus kultūras, izglītības, tūrisma objektus;
  • Popularizē atpūtas iespējas Ventspils pilsētā, galvenokārt, tūrisma nozares attīstībai;
  • Organizē gidu kursus;
  • Rīko tādus konkursus kā “Labākais ēdināšanas uzņēmums Ventspilī”, “Labākais izmitināšanas uzņēmums Ventspilī” u.c.

Risinot īres mājokļu pieejamības problēmu pilsētā uzņēmējdarbības veicināšanai un jaunu speciālistu sekmēšanai, Ventspils valstspilsētas pašvaldība izsludinājusi īres dzīvojamo māju Ventspilī jaunbūvju projektu līdzfinansēšanas konkursa otro kārtu, kurā nekustamā īpašuma attīstītāji var pieteikties līdz 2023. gada 31. janvārim. Kopējais pieejamais pašvaldības līdzfinansējums ir līdz 200 tūkstošiem eiro.

Patlaban saskaņošanas stadijā ir vēl viens konkursa nolikuma projekts īres dzīvokļu jomā – par pašvaldības līdzfinansējuma piešķiršanu esošo ēku atjaunošanai vai pārbūvei, tos izveidojot par īres dzīvokļu namiem. Ar šo iniciatīvu pašvaldība vēlās sekmēt ne tikai īres dzīvokļu fonda palielināšanu, bet arī ēku sakopšanu Ventspils vēsturiskajā pilsētas daļā Vecpilsētā un Ostgalā.

Papildus informējam, ka pašvaldība izvērtē iespējas arī pati iesaistīties dzīvokļu būvniecībā Valsts atbalsta programmā, kuru realizēs finanšu institūcija ALTUM.


0 komentāri


Pilsētas pārvalde

Dome, sēdes, politika, dokumenti

Aktualitātes

Kultūrā, Sportā, Uzņēmējdarbībā u.c.

Jūs jautājat, pašvaldība atbild

Uzdodiet mums jebkurus jautājumus.

Ventspils valstspilsētas pašvaldības iestādes

Informācija, kontakti, e-pakalpojumi

Kalendārs

Pasākumu un notikumu kalendārs

Par Ventspili

Dzīve Ventspilī, vide, fakti, vēsture