Financial Times: Ventspilij otra labākā ārvalstu investīciju piesaistes stratēģija Eiropā

1

Britu laikraksta “Financial Times” izdevums “FDI Intelligence” publicējis pētījumu „ Eiropas nākotnes pilsētas un reģioni 2024″, kurā Ventspils ārvalstu tiešo investīciju (ĀTI) piesaistes stratēģija atzīta par otru labāko Eiropā, piekāpjoties tikai Īrijas trešajai lielākajai pilsētai Limerikai. Ventspils jau sesto reizi atzīta par vienu no desmit labākajām Eiropas mikropilsētām ārvalstu tiešo investīciju (ĀTI) piesaistes stratēģijas jautājumos.

Ventspils valstspilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Vītoliņš augsti vērtē saņemto atzinību un norāda, ka Ventspils ir īstā vieta, kur veikt investīcijas. 2023. gadā arī Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera – kopā ar sadarbības partneriem: biznesa augstskolu “Turība”, “Junior Achievment Latvia” un pētījumu centru “SKDS” Ventspili atzina par uzņēmumiem draudzīgāko valstspilsētu.

Ventspili raksturo industriālais klasteris ar rūpnieciskai ražošanai pielāgotām teritorijām, kas aprīkotas ar kvalitatīviem un jaudīgiem komunālajiem pakalpojumiem un industriālajai attīstībai pieejamu infrastruktūru. Ventspils biznesa vide ir draudzīga, un pašvaldība piedāvā profesionālu un personisku palīdzību katra projekta veiksmīgai īstenošanai.

Ventspils konkurētspējīgais piedāvājums un investīciju veicināšanas stratēģija, uzņēmējdarbības atbalsta iespējas, talantīgs darbaspēks, augsta dzīves kvalitāte un sakārtota vide pie jūras pēdējo gadu laikā ir nesusi Ventspilij nozīmīgus investīciju ieguvumus.

“Financial Times” pētnieki pēc noteiktiem kritērijiem veica izvērtējumu, lai noskaidrotu investīciju piesaistē veiksmīgākās un daudzsološākās Eiropas pilsētas un reģionus. Šogad pavisam tika izvērtēti 509 pilsētu un reģionu pieteikumi piecās apakškategorijās: “Ekonomiskais potenciāls”, “Cilvēkresursi un dzīvesveids”, “Rentabilitāte”, “Savienojamība” un “Draudzīgums uzņēmējdarbībai”. Savukārt ārvalstu investīciju piesaistes kategorijā bija iesniegti 117 pieteikumi (“FDI Strategy”).

Vērtējot Eiropas pilsētas, tās tika sagrupētas piecās kategorijās: lielpilsētas, lielās pilsētas, vidēja lieluma pilsētas, mazās pilsētas un mikropilsētas. Mikropilsētu grupā iekļautas pilsētas, kurās iedzīvotāju skaits nepārsniedz 100 tūkstošus. Starp mikropilsētām ĀTI piesaistes stratēģijas kategorijā Ventspils ierindojas topa otrajā vietā.

Augstvērtīgie rezultāti šī gada vērtējumā ir sasniegti, pateicoties mērķtiecīgai industrializācijas programmai, kuru pašvaldība sāka jau 2002. gadā. Savukārt, šī gada 13. februārī, Ventspils valstspilsētas pašvaldības iestāde “Ventspils osta” un Centrāla finanšu un līgumu aģentūra noslēdza līgumu par projekta “Nacionālas nozīmes industriālā parka izveide Ventspili” īstenošanu. Industriālā parka izveidei plānots piesaistīt 10 milj., EUR ES fondu līdzekļus.

Financial Times: Ventspilij otra labākā ārvalstu investīciju piesaistes stratēģija Eiropā

Ar pilnu “FDi” Eiropas nākotnes pilsētu un reģionu topu iespējams iepazīties ŠEIT.


0 komentārs


Pilsētas pārvalde

Dome, sēdes, politika, dokumenti

Aktualitātes

Kultūrā, Sportā, Uzņēmējdarbībā u.c.

Jūs jautājat, pašvaldība atbild

Uzdodiet mums jebkurus jautājumus.

Ventspils valstspilsētas pašvaldības iestādes

Informācija, kontakti, e-pakalpojumi

Kalendārs

Pasākumu un notikumu kalendārs

Par Ventspili

Dzīve Ventspilī, vide, fakti, vēsture