Ventspilnieki roņu meitenei dod vārdu Sniegpulkstenīte

1

Ventspils valstspilsētas pašvaldība jau ilggadēji finansiāli atbalsta Rīgas Nacionālajā zooloģiskajā dārzā mītošo roņu uzturēšanu un rehabilitāciju, tādēļ zoodārzs uzticēja mazajiem ventspilniekiem svarīgu uzdevumu – rast piemērotāko vārdu 27. janvārī dzimušajai roņu meitenei.

Ventspilnieki, vecumā līdz 12 gadiem, tika aicināti piedalīties zīmējumu konkursā, sagatavojot un iesniedzot darbu, kurā attēlots ronis vai roņu ģimene, klāt norādot vārdu, kādā vēlētos dēvēt jaundzimušo roņu meiteni.

Konkursā tika iesniegti daudz, ļoti radoši un skaisti zīmējumi. Par piemērotāko roņu meitenes vārdu tika izvēlēts Ventspils Mākslas skolas audzēknes Alīnas Marijas piedāvātais vārds – Sniegpulkstenīte. Šī tēma aprīlī mūsu pilsētā ir īpaši aktuāla. 2017. gada 8. aprīlī Ventspilī tika uzstādīts Ginesa pasaules rekords “Visātrāk un visvairāk cilvēku vienlaicīgi iestāda sīpolpuķes”,savukārt ik gadu agrā pavasarī norisinās ventspilnieku un pilsētas viesu iecienītā tradīcija – sniegpulkstenīšu stādīšanas talka.

Tāpat, no visiem iesniegtajiem darbiem, izlozes kārtībā tika noteikti trīs dalībnieki, kuri saņems pateicības balvas no Rīgas Nacionālā zooloģiskā dārza un Ventspils valstspilsētas pašvaldības:

  • PII Zvaigznīte audzēknis Gundars;
    • Ventspils 1.pamatskolas audzēkne Elizabete
    • Mākslas skolas audzēkne Danika

Alīnas Marijas izdomātais vārds – Sniegpulkstenīte – roņu meitenei tiks piešķirts jau 5. aprīlī, un pēcāk netālu no Ventspils dzīvnieciņš tiks palaists jūrā.

Ventspils valstspilsētas pašvaldība ar konkursa uzvarētājiem ir sazinājusies personīgi. Pateicamies par lielo atsaucību un dalību konkursā!

Informējam, ka pasākuma laikā notiks fotografēšana un filmēšana un iegūtie attēli var tikt ievietoti Ventspils valstspilsētas pašvaldības mājas lapā un sociālajos tīklos.


0 komentārs


Pilsētas pārvalde

Dome, sēdes, politika, dokumenti

Aktualitātes

Kultūrā, Sportā, Uzņēmējdarbībā u.c.

Jūs jautājat, pašvaldība atbild

Uzdodiet mums jebkurus jautājumus.

Ventspils valstspilsētas pašvaldības iestādes

Informācija, kontakti, e-pakalpojumi

Kalendārs

Pasākumu un notikumu kalendārs

Par Ventspili

Dzīve Ventspilī, vide, fakti, vēsture