Ventspils čempionātā kērlingā pirmo reizi uzvar junioru komanda

1

Svētdien, 12. martā,  Ventspils Ledus hallē ar junioru komandas “Ice Storm” uzvaru  noslēdzās Ventspils pilsētas 20. atklātā čempionāta kērlingā finālturnīrs.

Pēc aizvadītā komandu sasvstarpējā apļa izspēļu rezultātiem, no astoņām čempionāta komandām četras turpināja finālturnīra izspēli, cīnoties par medaļām, bet pārējās par augstākām vietām turnīra tabulā.

Čempionāta pusfināla spēlēs tikās čempionāta apļa turnīra uzvarētājs – Ventspils novada komanda ar 4. vietā esošo junioru komandu “Ice Storm” un regulārā čempionāta 2. vietas ieguvēji komanda «Tā viš i» ar 3. vietas ieguvēju – komandu “Lavīna”. Pirmajā duelī juniori ar rezultāti 11: 5 pārspēja pagājušā gada vicečempionus – pieredzējušos Ventspils novada vīrus, bet otrajā pusfinālā ar rezultātu 8:3 uzvaru svinēja komanda “Tā viš i”. Savukārt, otrajā četriniekā uzvaras tika pieredzes bagātākajām komandām, tā “Kaleidoskops” dāmas ar 8:2 pieveica komandu “Ledlauzis”, ar trīs čempionāta debitantiem sastāvā, bet VKM ar 9:3 pārspēja kluba jaunās paaudzes komandu “Snowflakes”.   

Finālcīņa par čempionāta zelta medaļām starp komandām “Tā viš i”  un “Ice Storm” sākās līdzvērtīgi – pēc nospēlētiem četriem endiem rezultāts bija neizšķirts, bet piektajā endā pieredzes bagātajiem “Tā viš i” vīriem  izdevās iegūt trīs punktus, un vēl nozagt vienu punktu spēles sestajā endā. Gods junioriem, kas pie rezultāta 3:6 nepadevās, un labi nospēlējot 7. endu, izcīnīja trīs punktus, bet 8.endā spēja  izcīnīt vēl vienu punktu, kas deva neizšķirtu rezultātu un cīņas turpinājumu ekstraendā, kur pēdējā akmens metiens “Tā viš i” komandai. Ekstraendā abas komandas rādīja labu sniegumu, cīņa noritēja līdz pēdējam akmenim, bet visu izšķīra junioru komandas pacietība, saliedētība un lieliski skipa Markusa Salmiņa metieni, kas neļāva pretinieku skipam Viesturam Grosbārdim izmantot sava pēdējā akmens priekšrocību, un rezultātā ar 6: 7 uzvara junioriem.

Tā pirmo reizi Ventspils  kluba organizētā čempionāta divdesmit sezonu vēsturē uzvarēja junioru komanda! Sveicam jaunos čempionus – komandas skipu Markusu Salmiņu, spēlētājus Valteru Vieško, Ričardu Cirveli, Rihardu Janbergu, Aleksu Kapuru, sveicam komandas treneri Daci Ābelīti!

Sudraba medaļas izcīnīja komandas «Tā viš i» vīri – Viesturs Grosbārdis,  Andris Lasmanis, Olafs Indersons, Renāts Vieško, bet pie bronzas medaļām tika komanda “Lavīna” – skips Inga Apmane, Kristīne Bulačņikova, Evija Rubene-Ozoliņa, Māris Ozoliņš, kas  ar rezultātu 9: 5 spēja uzvarēt  komandu “Ventspils novads” (skips Mārtiņš Libkovskis, Kārlis Libkovskis, Lauris Bērziņš, Jānis Krauze, Kristaps Neimanis).

Cīņā par piekto vietu čempionātā  veiksmīgāka bija  komanda VKM (skips Dace Ābelīte, Sonora Salmiņa, Dzintars Salmiņš, Andis Cirvelis), kas ar rezultātu 5:10 uzvarēja komandu “Kaleidoskops”, savukārt 7.vietu izcīnīja komanda “Snowflakes”, ar rezultātu 8:6 uzvarot komandu “Ledlauzis”.

Ventspils pilsētas 20. atklātā čempionāta vietu sadalījums :

1.  Ice Storm

2.  Tā viš i

3.  Lavīna

4. Ventspils novads 

5. VKM

6. Kaleidoskops

7. Snowflakes

8. Ledlauzis

Ventspils čempionāts ir noslēdzies, bet kērlinga sezona turpinās – tā jaunajiem čempioniem nākošajā nedēļā priekšā ir starts Latvijas junioru čempionātā kērlingā – vēlam veiksmi un labu spēli!

Kluba juniori  čempionātā startē ar Ventspils valstspilsētas pašvaldības atbalstu. Ventspils novada komanda startē ar Ventspils novada pašvaldības atbalstu. Čempionāta norisi atbalstīja Ventspils valstspilsētas pašvaldība, Latvijas kērlinga asociācija, Ventspils brīvostas pārvalde, SIA “Baltimar VT”, SIA “Samrode”, SIA “Venden.


0 komentārs


Pilsētas pārvalde

Dome, sēdes, politika, dokumenti

Aktualitātes

Kultūrā, Sportā, Uzņēmējdarbībā u.c.

Jūs jautājat, pašvaldība atbild

Uzdodiet mums jebkurus jautājumus.

Ventspils valstspilsētas pašvaldības iestādes

Informācija, kontakti, e-pakalpojumi

Kalendārs

Pasākumu un notikumu kalendārs

Par Ventspili

Dzīve Ventspilī, vide, fakti, vēsture