Ventspils Mūzikas vidusskolas skolotāji – Lielās mūzikas balvas 2022. gada laureāti

1

Lielā mūzikas balva ir Latvijas valsts augstākais apbalvojums mūzikā, šogad prestižo balvu saņēmuši: Andris Dzenītis ar  Otro simfoniju “Silts vējš” kategorijā “Gada jaundarbs” un sitaminstrumentālists Guntars Freibergs kategorijā “Par izcilu sniegumu gada garumā”.

Andra Dzenīša ceļš gar Latvijas jūras piekrasti, liedaga līniju izliekumi un mūžam mainīgās krāsās un noskaņās piedzīvotais īstenojās vērienīgā opusā – viņa Otrajā simfonijā “Silts vējš”. Komponists jau labu laika sprīdi ir Ventspils Mūzikas vidusskolas mūzikas teorijas priekšmetu skolotājs, kurš ar savu attieksmi un mūzikas mīlestību aizrauj audzēkņus, daži no kuriem jau paši ir guvuši mūzikas kritiķu atzinību, kā talantīgi komponisti.

Sitaminstrumentālists Guntars Freibergs mācījies Maskavas Centrālajā mūzikas skolā Marka Pekarska klasē; no 2007. līdz 2011. gadam studējis Strasbūras Mūzikas konservatorijā; 2014. gadā ieguvis maģistra grādu Antona Bruknera Lincas Universitātē, prasmes papildinot arī Briseles Karaliskajā Mūzikas konservatorijā. Vērā ņemama ir pedagoģiskā darbība Ventspils Mūzikas vidusskolā un Mārupes Mūzikas un mākslas skolā. Savulaik nominēts “Lielajai mūzikas balvai 2010” kategorijā “Gada jaunais mākslinieks”. Guntara izveidotais sitaminstrumentu ansamblis “Perpetuum ritmico” tika nominēts “Lielajai mūzikas balvai 2016” kategorijā “Gada koncerts”.

Daži citāti no Latvijas Radio 3 raidījuma “Benefice” (Caur mūziku kļūt labākam. LMB nominanti kategorijā “Izcils sniegums gada garumā”: https://bit.ly/3yRjzBH):

“ja zinām, ka koncertā spēlēs Guntars Freibergs, kvalitāte būs nemainīga..

..Komponists Andris Dzenītis: “Guntaru uztveru kā fantastisku mūziķi, kā lielisku mākslinieku un ļoti, ļoti atsaucīgu, pretimnākošu komponistiem. Viss iestudēšanas process ar mēģinājumiem un koncertiem bijis tāds, ka varu viņam uzticēties par visiem simt procentiem..!”..

..Tāpat neaizmirstama programma bija ar Aigaru Reini un Ilzi Grēveli-Skaraini Ventspils kamermūzikas dienās. Centrālais darbs bija Riharda Dubras “Cantus Annae”, pēc kura izskanēšanas daudziem bija asaras acīs – ļoti emocionāli pacilājošs darbs..”.

Par darbu Ventspils Mūzikas vidusskolā nu jau Lielās mūzikas balvas laureāts Guntars Freibergs portālā LSM.LV publicētajā intervijā izsakās šādi: “Ventspils Mūzikas vidusskola ir īpaša skola gan iespēju, gan mentalitātes ziņā: tur šobrīd man aug ļoti spējīgs un spēcīgs audzēknis, kurš savos astoņpadsmit gados spēlē ne sliktāk kā es tajā laikā. Tā ka redzu, ko no sevis viņam varu dot. Tāpat gribu atzīmēt skolu Mārupē – man patīk tas, ka abas šīs skolas, kurās pasniedzu, ir skolas ar fantastiski atbalstošu kolektīvu, progresīvu un uz attīstību vērstu domāšanu, un tur cilvēki nevis sēž un atstrādā, bet dara un domā tālākos līmeņos”.

Foto | Gatis Ošenieks – attēls atspoguļo neaizmirstamu brīdi no Ventspils kamermūzikas dienu koncerta, kad Guntars spēlē fantastiski skaistu Andra Dzenīša skaņdarbu “Answers”.


0 komentāri


Pilsētas pārvalde

Dome, sēdes, politika, dokumenti

Aktualitātes

Kultūrā, Sportā, Uzņēmējdarbībā u.c.

Jūs jautājat, pašvaldība atbild

Uzdodiet mums jebkurus jautājumus.

Ventspils valstspilsētas pašvaldības iestādes

Informācija, kontakti, e-pakalpojumi

Kalendārs

Pasākumu un notikumu kalendārs

Par Ventspili

Dzīve Ventspilī, vide, fakti, vēsture