Ventspils valstspilsētas pašvaldība paraksta līgumu par teju 100 000 EUR piešķiršanu dzīvokļu mājas pārbūvei

1

Lai veicinātu īres mājokļu pieejamību Ventspilī un vienlaikus attīstītu uzņēmējdarbību, š.g. 26. oktobrī Ventspils valstspilsētas pašvaldība un SIA “D63” noslēdza Finansēšanas līgumu projekta “Dzīvojamās mājas un saimniecības ēkas vienkāršotā pārbūve Kuģinieku ielā 7, Ventspilī” īstenošanai.

Ventspils valstspilsētas pašvaldības dome 2023.gada 14.septembrī pieņēma lēmumu minētajam projektam piešķirt līdzfinansējumu 99 900 EUR apmērā, kā rezultātā tiks izveidoti 13 dzīvokļi, t.sk. astoņi pašvaldības līdzfinansējamie dzīvokļi. Pašvaldības līdzfinansējamie dzīvokļi piecu gadu laikā būs pieejami esošajiem un jaunajiem pilsētas iedzīvotājiem ilgtermiņa izīrēšanai. Paredzēts, ka mājas pārbūves darbi notiks divu gadu laikā, un tā ekspluatācijā tiks nodota līdz 2025.gada 25. oktobrim.

Šāds līgums noslēgts, pamatojoties uz Ventspils valstspilsētas pašvaldības domes 2022.gada 15.decembra nolikumu Nr.12 “Līdzfinansēšanas konkursa “Ēku atjaunošana vai pārbūve, nolūkā radīt īres dzīvokļus Ventspilī” nolikums” un iepriekš minēto domes lēmumu. Ventspils valstspilsētas pašvaldības līdzfinansējums tiek sniegts kā de minimis atbalsts. Pašvaldības līdzfinansējums tiks izmaksāts pēc dzīvojamās mājas nodošanas ekspluatācijā un finansējuma saņēmēja īpašuma tiesības nostiprināšanas Zemesgrāmatā.


2 comments

 1. Kapteinis

  Kapteinis, 31. oktobris 2023 - 19:34

  Lieliski jaunumi. Beidzot kāda no vecpilsētas ēkām tiks atjaunota. Vai ir vēl kādas ēkas vecpilsētas rajonā, kas varētu būt, ka sekos šim pašam piemēram?

  Paldies.

  1. !

   Atbilde: Kapteinis

   !, 01. novembris 2023 - 13:02

   “beidzot kāda”???
   Esi bijis vecpilsētā? Tur ļoti daudzas ēkas jau atjaunotas ar pašvaldības iesaisti. Tiek aicināti un atbalstīti arī uzņēmēji to darīt. Tam ir vesels atbalsta mehānisms par ko runā jau gadiem un kas acīm redzami strādā.


Pilsētas pārvalde

Dome, sēdes, politika, dokumenti

Aktualitātes

Kultūrā, Sportā, Uzņēmējdarbībā u.c.

Jūs jautājat, pašvaldība atbild

Uzdodiet mums jebkurus jautājumus.

Ventspils valstspilsētas pašvaldības iestādes

Informācija, kontakti, e-pakalpojumi

Kalendārs

Pasākumu un notikumu kalendārs

Par Ventspili

Dzīve Ventspilī, vide, fakti, vēsture