Ziemassvētku koncerts ar Liepājas simfonisko orķestri un Vestardu Šimku koncertzālē “Latvija”

1

SIA “Kurzemes filharmonija” 17. decembrī aicina uz Ziemassvētku koncertu koncertzālē “Latvija”, Ventspilī. Koncertā piedalīsies Liepājas simfoniskais orķestris, pianists Vestards Šimkus, pie diriģenta pults igauņu diriģents Mihails Gertss (Mihhail Gerts). Koncerta mākslinieciskais vadītājs Guntis Kuzma.

Šī būs pirmā reize, kad Liepājas Simfoniskais orķestris uzstājas koncertzālē “Latvija”, un arī pirmā reize, kad Eiropā atzītais igauņu diriģents Mihails Gertss Latvijā diriģē pilnu koncertprogrammu. Vestards Šimkus koncertzālē “Latvija” muzicējis 2020. gadā neakadēmiskā improvizāciju programmā, bet 17. decembra vakarā viņš tur pirmoreiz uzstāsies klasiskā repertuārā.

Koncerta programmā izskanēs trīs skaņdarbi, kurus vieno gaišs dzīvesprieks — tas caurstrāvo katru no šīm kompozīcijām. Kloda Debisī “Mazā svīta”, kas oriģinālā tapusi diviem pianistiem ir aizraujošs un košs skaņdarbs, turklāt šī komponista mūzika pēdējo gadu laikā ir kļuvusi īpaši tuva un nozīmīga pianistam Vestardam Šimkum. Volfganga Amadeja Mocarta 25. klavierkoncerts Do mažorā KV 503 ir briedumlaika opuss un tā pa īstam novērtēts tikai ar laika atskatu, un tad izrādījās, ka šis ir viens no Mocarta ģēnija augstākajiem sasniegumiem. Johannesa Brāmsa Pirmā serenāde Re mažorā vietumis skan tā, it kā mūziku būtu rakstījis Mocarts — tik ļoti vīniska un klasicistiska ir šī maigā, plūstošā mūzika, kas apbur jebkuru klausītāju.

Diriģentu Mihailu Gertsu kritiķi slavē par apbrīnojamu domas precizitāti, ekspresīviem žestiem un sajūtu siltumu. Vispārējais vērtējums — šis ir vārds, kas jāatceras. Gertss strādājis ar Eiropas vadošajiem orķestriem, kuru skaitā ir Romas Svētās Cecīlijas akadēmijas orķestris, BBC Simfoniskais orķestris (Lielbritānija), Liverpūles Karaliskais filharmoniskais orķestris, Francijas Radio filharmoniskais orķestris, savukārt šajā sezonā Gertss stājas pie “Oslo filharmoniķu”, Drēzdenes Valsts kapelas, “Bornmutas simfoniķu” un citu augstas klases orķestru diriģenta pults, debitē Austrālijā un ik pa brīdim atgriežas muzicēt dzimtenē.

Koncertu organizē SIA “Kurzemes filharmonija”, atbalsta Ventspils valstspilsētas pašvaldība.

Koncertzāle “Latvija” internetā:

www.facebook.com/latvijahall

www.koncertzalelatvija.lv

www.instagram.lv/latvijahall


0 komentārs


Pilsētas pārvalde

Dome, sēdes, politika, dokumenti

Aktualitātes

Kultūrā, Sportā, Uzņēmējdarbībā u.c.

Jūs jautājat, pašvaldība atbild

Uzdodiet mums jebkurus jautājumus.

Ventspils valstspilsētas pašvaldības iestādes

Informācija, kontakti, e-pakalpojumi

Kalendārs

Pasākumu un notikumu kalendārs

Par Ventspili

Dzīve Ventspilī, vide, fakti, vēsture