Zīmētāja kontakts

1

Mākslinieka Modra Brasliņa izstāde “Zīmējumi” Ventspils muzejā Livonijas ordeņa pilī no 10. novembra līdz 8. decembrim.

Grafīts un papīrs – tieši tik vienkārši un pirmatnīgi ir mākslinieka Modra Brasliņa darbu tehniskie raksturlielumi. Bet iespaids, ko rada fotoreālisma stilistikā radītie portreti, pārsteidz. Jo šajos mirkļos, ko mākslinieks noķēris sava zīmuļa smailē nav tikai izcila tehnika. Modrim Brasliņam ir izdevies iedibināt attiecības ar saviem portretu personāžiem. Zīmētāja kontaktu.

Izstāde ,,Zīmējumi” eksponēti 16 darbi. Hiperreālisma (arī fotoreālisma, superreālisma) klātbūtne ir rodama, tomēr tai noteikti nevar piedēvēt šī stila ziedu laiku (20.gs. 60.-70.gadu) kritiķu apzīmēto “auksta racionālisma un mehāniskas tehnikas izpausmi bez nepieciešamajām emocijām”. Gluži otrādi, Modra Brasliņa portreti ir emocionāli un tajos redzami spilgti indivīdi.

Mākslinieks absolvējis Latvijas Mākslas akadēmijas A.Naumova un K.Zariņa gleznošanas meistardarbnīcu, piedalījies vairākās starptautiskās zīmēšanas biennālēs Indijā, Šveicē un Čehijā, kā arī regulāri piedalījies Trīres (Vācija) mākslas aktivitātēs. Personālizstādes neveido bieži, tālab īpašs prieks, ka tā notiek Ventspils muzejā.  


0 komentārs


Pilsētas pārvalde

Dome, sēdes, politika, dokumenti

Aktualitātes

Kultūrā, Sportā, Uzņēmējdarbībā u.c.

Jūs jautājat, pašvaldība atbild

Uzdodiet mums jebkurus jautājumus.

Ventspils valstspilsētas pašvaldības iestādes

Informācija, kontakti, e-pakalpojumi

Kalendārs

Pasākumu un notikumu kalendārs

Par Ventspili

Dzīve Ventspilī, vide, fakti, vēsture