Aicina pieteikt pretendentus pilsētas Lielajai balvai un Balvai

1

Piešķirot Lielo balvu un Balvu, Ventspils pašvaldība ik gadu, jau kopš 2000. gada, Pilsētas svētkos izteikusi atzinību tiem ventspilniekiem, kas ar pašaizliedzīgu darbu veicinājuši pilsētas attīstību un nesuši tās vārdu pasaulē.

Arī šogad aicinām ventspilniekus aktīvi iesaistīties un novērtēt līdzcilvēku ieguldījumu pilsētas dzīvē, sniedzot ierosinājumus par to, kuru cilvēku vai kolektīvu ieguldījums pilsētas attīstībā 2023. gadā apbalvojams ar Ventspils valstspilsētas pašvaldības domes apbalvojumiem:

Lielo balvu – par izciliem un nozīmīgiem sasniegumiem, kas nesuši Ventspils pilsētas vārdu valstī un pasaulē, vai par būtiskiem nopelniem Ventspils pilsētas attīstībā, saimnieciskajā, kultūras un sabiedriskajā darbībā vai citās pilsētai nozīmīgās jomās.

Balvu – par augstu profesionālu, godprātīgu darbu kādā atsevišķā nozarē, uzņēmējdarbībā, pilsētas vides un vizuālā tēla veidošanā un citās pilsētai nozīmīgās jomās.

Aptaujas anketas un balsošanas kastes Ventspilī atrodas:

 • Ventspils domes 1.stāva foajē – Jūras ielā 36;
 • Zinātnes centrā VIZIUM – Rūpniecības ielā 2;
 • Galvenajā bibliotēkā – Akmeņu ielā 2;
 • Pārventas bibliotēkā – Tārgales ielā 4;
 • Ventspils Augstskolā – Inženieru ielā 101;
 • Gāliņciema bibliotēkā – Kuldīgas ielā 110;
 • Ventspils poliklīnikā – Raiņa ielā 6;
 • Ventspils tirgū – Pils ielā 14 (paviljonā);
 • T/C Tobago – Lielajā prospektā 3/5;
 • veikalā CITRO -Tārgales ielā 63;
 • veikalā CITRO – Talsu ielā 6;
 • veikalā CITRO J.Poruka ielā 16;
 • aizpildītas anketas var iemest arī Ventspils domes pastkastēs visā pilsētā.

Savu izvēli varat ierakstīt arī komentāros pie šī raksta, kā arī zvanot uz Iedzīvotāju informācijas centra tālruni 63601270 vai atstājot ziņu automātiskajā atbildētājā 63601119. Ierosinājumus var iesniegt līdz 25. jūnijam.

Ar iepriekšējo gadu Lielās balvas laureātiem var iepazīties ŠEIT.

Atbilstoši nolikumam “Par Ventspils pilsētas domes apbalvojumiem un to piešķiršanas kārtību” iesniegtie ierosinājumi tiks apkopoti un virzīti izskatīšanai Apbalvošanas komisijā. Pēc ierosinājumu izvērtēšanas, komisija sagatavos ieteikumu par personu izvirzīšanu apbalvošanai. Gala lēmumu pieņems Ventspils valstspilsētas pašvaldības dome.

Pateicamies par iesaistīšanos pilsētas dzīvē!


14 komentārs

 1. Viesis

  Viesis, 24. jūnijs 2023 - 23:21

  Balvai nominēju Ventspils skursteņslaucītāju Juri Vanagu. Savā profesijā Juris strādā vairāk kā 30 gadus un šajā laikā ir iemantojis cienījama, labi ieredzēta un profesionāla meistara tēlu.

 2. Ventspilnieks

  Ventspilnieks, 19. jūnijs 2023 - 11:20

  Ierosinu balvu piešķirt skolotājam Oļegam Mihailovam – par aizrautīgu darbu ar Ventspils jauniešiem, tos iedrošinot spert pirmos soļus uzņēmējdarbībā. Arī par tik pat aizrautīgu darbu kā Ventspils gidam, iepazīstinot ar Ventspili pilsētas viesus un organizāciju grupas.

 3. 4.vidusskola

  4.vidusskola, 15. jūnijs 2023 - 19:47

  Ierosinu Pilsētas balvu saņemt ilggadējai 4.vidusskolas skolotājai, Maldai Porniecei,kas vienā darba vietā nostrādājusi vairāk, kā 40gadu! Kopš skolas atklāšanas. Un rasēšanā, mākslā un Kultūras vēsturē apmācot vairākas ventspilnieku paaudzes, tolaik Ventspils 4.vidusskolu padarot bezmaz vai par Mākslas skolu. Gadiem ilgi pirmās vietas Latvijas olimpiādēs. Izveidojusi konkursu ” Es un jūra”. Bijusi aizrautīga Zīmēšanas skolotāju metodiskās apvienības vadītāja. Skolotāja ir izdevusi četras grāmatas, regulāri rīko gleznu izstādes un Ventspils vārdu ar Mākslu ir nesusi tālu pāri robežām daudzu gadu garumā. Skolotājai Porniecei ir jau 75. Tik daudziem pilsētas unikālajiem senioriem NAV uzspēts pasniegt balvu par mūža ieguldījumu pilsētai..

 4. Viesis

  Viesis, 14. jūnijs 2023 - 12:37

  Pamanīt tos, kurus kāds vairs negrib redzēt- tas ir Andras Tomases sirds darbs. Dzīvnieku aizsardzības biedrības ” Ar sirdi delnā” vadītāja un simtiem astaiņu sargeņģelis ir penījusi šo balvu!

 5. Viesis

  Viesis, 14. jūnijs 2023 - 12:33

  Vēlētos nominēt PII “Zvaigznīte” vadītāju Zitu Janušoni. Šis dārziņš nu jau auklē mūsu trešo bērniņu. Visas audzinātājas un personāls ir ļoti profesionāls, atsaucīgs un uzticams. Bez tik lieliskas vadītājas tas nebūtu iespējams. Liels paldies

 6. Viesis

  Viesis, 14. jūnijs 2023 - 12:31

  Par profesionalu, godprātīgu darbu un sirsnīgu attieksmi pret klientiem, vēlētos nominēt Valsts ieņēmumu dienesta inspektori Litu Kalniņu. Nozarē, kur profesionāls un saprotams skaidrojumums ir ļoti augstu vērtējams, Lita Kalniņa noteikti ir pelnījusi atzinību!

 7. Agris

  Agris, 13. jūnijs 2023 - 17:34

  Trakajam cenu cēlājam vītoliņam

 8. Roberts

  Roberts, 10. jūnijs 2023 - 16:19

  Alvis Kambuts, Ventspils Valsts 1.ģimnāzijas skolotājs

  1. Ilze

   Atbilde: Roberts

   Ilze, 13. jūnijs 2023 - 16:16

   Piekrītu!
   Alvis Kambuts, skolotājs,kurš skolai uzticīgs 25 gadus vai pat vairāk !

 9. Viesis

  Viesis, 08. jūnijs 2023 - 19:06

  Balvu būtu palnījuši Aivis Landmanis, Uldis Kristiņš par hokeja kluba Venta 2002 darbību visus iepriekšējos gados. Un protams arī mūsu Uvis Balinskis un Artūrs Šilovs kuri šajā klubā sāka spēlēt hokeju.

 10. Jānis

  Jānis, 31. maijs 2023 - 12:56

  Kultūras ļaudis būtu pelnījuši pa balvai – Valtenbergs, Konste. Lielo balvu Šilovam

 11. Andris

  Andris, 30. maijs 2023 - 18:50

  Uvis Jānis Balinskis un Artūrs Šilovs

 12. Emīlija

  Emīlija, 30. maijs 2023 - 12:18

  Ierosinu Lielo balvu piešķirt Aleksandram Bobrovam par Ventspils attīstību, par jaunu inovāciju ieviešanu Latvijā un pasaulē, par ekoloģiski un ilgstpējīgu risinājumu ieviešanu, ražojot Trempel pakaramos.

 13. Kate

  Kate, 30. maijs 2023 - 10:27

  Lielo balvu ierosinu piešķirt Andrai Konstei Starptautiskās Rakstnieku un tulkotāju mājas direktorei par Rakstnieku mājas viesmīlību, atvērtību un atpazīstamību tālu aiz Ventspils un Latvijas robežām


Pilsētas pārvalde

Dome, sēdes, politika, dokumenti

Aktualitātes

Kultūrā, Sportā, Uzņēmējdarbībā u.c.

Jūs jautājat, pašvaldība atbild

Uzdodiet mums jebkurus jautājumus.

Ventspils valstspilsētas pašvaldības iestādes

Informācija, kontakti, e-pakalpojumi

Kalendārs

Pasākumu un notikumu kalendārs

Par Ventspili

Dzīve Ventspilī, vide, fakti, vēsture