Ar “Pīrāgu dienu” svinēsim Meteņus bērnu pilsētiņās

1

Februāris ir Meteņu mēnesis – laiks, kad zemnieki pošas pavasarim un cer uz auglīgu vasaru. 11. februārī plkst. 11.00 Bērnu pilsētiņā un plkst. 15.00 bērnu parkā “Fantāzija” ģimenes ar bērniem aicinātas svinēt Meteņdienu jeb “Pīrāgu dienu”. Pasākumu vadīs latvisko tradīciju zinātāji, radio žurnālisti Iveta un Vidvuds Medeņi, kā arī tradicionālo rituālu un gadskārtu godu vadītājas RA:Ganes no Liepājas.

“Mums ir ļoti svarīgi nodot seno mantojumu mūsdienīgā veidā un veicināt bērnu interesi par mūziku” saka RA:Ganes dalībnieces, kurām ir liela pieredze dažādu gadskārtu godu un uguns rituālu vadīšanā. RA:Ganes nosaukuma nozīme ir gana netipiska pirmajam iespaidam, tas veidojies apvienojot seno ēģiptiešu Saules dievu – RA un latviešu – ganes, jeb vienkāršāk – Saules ganes.

Atvadīsimies no ziemas un sveiksim jauno saimniecisko gadu ar dziesmām, rotaļām un dažādām aizraujošām izdarībām – maskošanos, lielīšanos, kurmju dzīšanu un Meteņmīzienu, kas ir smaidu raisošs rituāls ar ūdens šļakstiem, cerot uz auglīgu vasaru un labas ražas padošanos. Pasākumā būs iespēja iepazīt kokli un šamaņu bungas un dažādus citus grabināmos rīkus.

Aicinām dalībniekus ņemt līdzi arī savu trokšņu taisošos instrumentu, piemēram, veļas dēli, svilpīti vai zvaniņu, lai kopā ierībinātu pavasara drīzu atnākšanu.

Pasākumu rīko Ventspils Kultūras centrs ar Ventspils valstspilsētas pašvaldības atbalstu.


0 komentārs


Pilsētas pārvalde

Dome, sēdes, politika, dokumenti

Aktualitātes

Kultūrā, Sportā, Uzņēmējdarbībā u.c.

Jūs jautājat, pašvaldība atbild

Uzdodiet mums jebkurus jautājumus.

Ventspils valstspilsētas pašvaldības iestādes

Informācija, kontakti, e-pakalpojumi

Kalendārs

Pasākumu un notikumu kalendārs

Par Ventspili

Dzīve Ventspilī, vide, fakti, vēsture