Baltijas jūrā notiks starptautiskās militārās mācības “BALTOPS 23”

1

No 4. līdz 16. jūnijam Baltijas jūras reģionā norisināsies plaša mēroga ikgadējās starptautiskās militārās mācības “BALTOPS 23”.

Mācības “BALTOPS 23” ir vienas no vērienīgākajām Ziemeļeiropas reģionā, un to mērķis šogad ir turpināt pilnveidot dažādu spēka veidu un ieroču šķiru vienību savstarpējo sadarbību un operacionālo savietojamību ne tikai NATO ietvaros, bet arī kopā ar alianses partnervalstīm. Mācību dalībnieki kopīgo vingrinājumu laikā demonstrēs gatavību kolektīvās aizsardzības nodrošināšanai Baltijas reģionā, tādējādi stiprinot reģionālo drošību un veicinot atturēšanu.

Mācībās piedalīsies 19 NATO dalībvalstis un viena partnervalsts, 50 kuģi, vairāk nekā 45 gaisa kuģi un 6000 karavīru.

Mācību dalībvalstis –  Amerikas Savienotās Valstis, Beļģija, Dānija, Francija, Igaunija, Itālija, Kanāda, Latvija, Lielbritānija, Lietuva, Norvēģija, Nīderlande, Polija, Portugāle, Rumānija, Somija, Spānija, Turcija, Vācija, un partnervalsts – Zviedrija.

Nacionālos bruņotos spēkus šajās mācībās pārstāvēs Gaisa spēki, Jūras spēki, tostarp Ūdenslīdēju komanda un kuģis A-53 “Virsaitis”, Sauszemes spēku Mehanizētā kājnieku brigāde un Zemessardze.

Mācību “BALTOPS 23” ietvaros, sākot no 5. jūnija, Latvijas teritoriālajos ūdeņos un Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes atbildības teritorijā, tostarp Kurzemes piekrastē tiks trenētas dažādas taktiskās operācijas ar sabiedroto valstu kuģu, gaisa kuģu un bruņutransporta iesaisti, tajā skaitā notiks jūras desanta izsēdināšana.

Sauszemes operācijas aktīvās fāzes laikā 6. jūnijā Ventspils novada Vārves pagastā notiks jūras desanta izsēšanās operācija no Lielbritānijas desanta uzbrukuma kuģa “HMS Albion” un Itālijas amfībiju kuģa “San Marco”. Savukārt Baltijas jūrā pie Šķēdes militārā poligona 6. jūnijā notiks kaujas šaušana, kā arī ASV jūras kājnieku manevri.

Pirmās starptautiskās mācības “BALTOPS” Baltijas jūrā notika 1971. gadā. Šogad jau 52. reizi šī vingrinājuma dalībvalstis turpinās kopīgi trenēties un uzlabot aizsardzības operāciju veikšanu Baltijas reģionā. Latvija dalību mācībās “BALTOPS” aizsāka 1996.gadā.

Iedzīvotāju ievērībai!

Militāro mācību “BALTOPS 23” laikā sākot no 5. jūnija Kurzemes reģionā, tostarp Kurzemes piekrastē notiks intensīva Latvijas un sabiedroto karavīru un militārās tehnikas pārvietošanās un Latvijas gaisa telpā lidos militārie gaisa kuģi.  Nacionālie bruņotie spēki aicina Kurzemes iedzīvotājus ar izpratni izturēties pret militārajām mācībām valsts teritorijā, jo tās ir vērstas uz mūsu valsts aizsardzības spēju uzlabošanu un reģionālās drošības stiprināšanu. 

Plašsaziņas līdzekļu pārstāvju ievērībai!

Plašsaziņas līdzekļu pārstāvji ir aicināti atspoguļot jūras desanta izsēšanos 6. jūnijā  Ventspils novada Vārves pagastā. Akreditētajiem medijiem tiks sniegta informācija par precīzu ierašanās vietu un laiku.

Dalība pasākumā jāpiesaka, rakstot uz e-pastu [email protected] līdz 5. jūnija plkst. 09.00. Pieteikumā nepieciešams norādīt pārstāvēto plašsaziņas līdzekli, vārdu, uzvārdu, personas kodu un telefona numuru.

Mediju pārstāvjiem ir jāņem līdzi personu apliecinošs dokuments (pase vai ID karte). Informējam, ka personu dati tiks apstrādāti tikai konkrētā pasākuma vajadzībām, un dati pēc pasākuma netiks uzglabāti.


0 komentārs


Pilsētas pārvalde

Dome, sēdes, politika, dokumenti

Aktualitātes

Kultūrā, Sportā, Uzņēmējdarbībā u.c.

Jūs jautājat, pašvaldība atbild

Uzdodiet mums jebkurus jautājumus.

Ventspils valstspilsētas pašvaldības iestādes

Informācija, kontakti, e-pakalpojumi

Kalendārs

Pasākumu un notikumu kalendārs

Par Ventspili

Dzīve Ventspilī, vide, fakti, vēsture