Starptautiskās Rakstnieku un tulkotāju mājas un Ventspils valstspilsētas pašvaldības balva Sudraba tintnīca

1

Astoto reizi Starptautiskā Rakstnieku un tulkotāju māja un Ventspils valstspilsētas pašvaldība pasniegs starptautisko balvu rakstniecībā Sudraba tintnīca par šajā rezidenču vietā tapušu darbu dzejā, prozā un tulkošanā uz un no latviešu valodas.

Apbalvošanas ceremonija notiks 12.oktobrī pl. 19.00 koncertzālē “Latvija” koncerta “Atgriešanās Ventspilī” ietvaros.

Balva ir izveidota, lai novērtētu izcilākos rakstnieku un tulkotāju mājā tapušos darbus un godinātu autorus.

Žūrijas komisija šogad lēma balvas piešķirt –

  1. Dzejā – lietuviešu dzejniekam un tulkotājam Vladam Brazjūnam par dzejas krājumiem  “Laiko pralandos”, “Vilniaus heteroglosija”.
  2. Prozā – rakstniekam Laurim Gundaram par grāmatu “Svešam kļūt jeb Stāsts par Gunāru A.”
  3. Tulkošanā no latviešu valodas – somu tulkotājai Mirjai Hovilai par A.Čaka dzejas un stāstu izlasi somu valodā “Sydan jalkakaytavalla” un Vizmas Belševicas triloģojas “Bille” tulkojumu.
  4. Tulkošanā uz latviešu valodu – tulkotājam Kasparam Zalānam par amerikāņu autora H. F. Lavkrafta darba “Stāsti” tulkojumu no angļu valodas.

Balvas Sudraba tintnīca tiek piešķirtas katru otro gadu. Balva ir  900 EUR un četru nedēļu dzīvošana Starptautiskajā Rakstnieku un tulkotāju mājā. Balvas veidolu ir izdomājis un izgatavojis mākslinieks Jānis Kupčs, ņemot par pamatu Rakstnieku mājas 18.gs kamīna podiņu gleznojumus.

Ventspils valstspilsētas pašvaldība, novērtējot Latvijā pazīstamu un nopelniem bagātu autoru devumu, kā arī jaunu, bet spilgtu debitantu veikumu, pasniedz arī divas Izcilības stipendijas – Latvijas kultūrā nozīmīgam, nopelniem bagātam un jaunam, daudzsološam literātam.

Šogad tās tiks piešķirtas rakstniekiem – Jānim Lejiņam un Akselam Hiršam.

Izcilības stipendijas tiek piešķirtas katru gadu. Stipendijas lielums ir 500 EUR un četru nedēļu dzīvošana Starptautiskajā Rakstnieku un tulkotāju mājā.

Sudraba tintnīcu par Starptautiskajā Rakstnieku un tulkotāju mājā radītu darbu dzejā, prozā un tulkošanā svinīgā ceremonijā pirmo reizi pasniedza 2008. gadā. Tolaik laureāti bija Agnese Krivade, Latvija, (dzeja), Kevins Vennemans, Vācija, (proza), Sergejs Moreino, Latvija (tulkošana),

2010. gadā: Kristīna Ehina, Igaunija, (dzeja), Andra Manfelde, Latvija, (proza), Aleksandrs Zapoļs, Latvija, (tulkošana),

2012. gadā: Eduards Aivars, Latvija, (dzeja), Inga Žolude, Latvija, (proza), Dace Meiere, Latvija, (tulkošana),

2014.gadā: Gundega Repše, Latvija, (proza), Inese Zandere, Latvija, (dzeja), Naira Hačatrjana, Armēnija, (tulkošana),

2016.gadā:Maima Grīnberga, Latvija, (tulkošana), Jānis Rokpelnis, Latvija, (dzeja), Nora Ikstena, Latvija, (proza),

2018.gadā: Gunta Šnipke, Latvija, (dzeja), Sun Vei, Ķīna, (proza), Margarita Karbonaro, Itālija, (tulkošana no latviešu valodas), Inga Mežaraupe, Latvija, (tulkošana uz latviešu valodu),

2020.gadā: Katrīna Rudzīte, Latvija, (dzeja),Kirils Kobrins, Krievija, (proza), Džeids Vils (ASV), (tulkošana no latviešu valodas), Dens Dimiņš, Latvija, (tulkošana uz latviešu valodu).

Izcilības stipendijas līdz šim piešķirtas šādiem nopelniem bagātiem autoriem: Valdim Biseniekam, Andrim Kolbergam, Knutam Skujeniekam, Imantam Auziņam, Uldim Bērziņam, Gundegai Blumbergai, Jurim Zvirgzdiņam, Viesturam Vecgrāvim, Viktoram Avotiņam, Ieva Lešinska Geibere.

Un šādiem jauniem perspektīviem literātiem: Andrim Ogriņam, Arvim Vigulam, Artim Ostupam, Alisei Zariņai, Jānim Vādonam, Jānim Joņevam, Zandai Tereško, Svenam Kuzminam, Kristai Annai BelševicaiValteram Dakšam, Marijai Luīzei Meļķei, Vasilijs Karasjovs.

Šogad žūrijas komisijā strādāja: Ventspils valstspilsētas pašvaldības izpilddirektora vietniece izglītības un kultūras jautājumos – Ineta Tamane, Pārventas bibliotēkas direktore – Solvita Štekerhofa, dzejniece – Ieva Rupenheite, Ventspils Bibliotēkas direktore – Astra Pumpura, dzejnieks, Ventspils Augstskolas asociētais profesors – Jānis Veckrācis (Lit.pseid. Jānis Vādons), dzejnieks, tulkotājs – Edvīns Raups, tulkotāja – Dace Meiere, tulkotājs – Dens Dimiņš.

Vairāk informācija par balvu www.ventspilshouse.lv un Facebook.


0 komentāri


Pilsētas pārvalde

Dome, sēdes, politika, dokumenti

Aktualitātes

Kultūrā, Sportā, Uzņēmējdarbībā u.c.

Jūs jautājat, pašvaldība atbild

Uzdodiet mums jebkurus jautājumus.

Ventspils valstspilsētas pašvaldības iestādes

Informācija, kontakti, e-pakalpojumi

Kalendārs

Pasākumu un notikumu kalendārs

Par Ventspili

Dzīve Ventspilī, vide, fakti, vēsture