Ventspils pludmale tiek sagatavota vasaras peldsezonai

1

Iestājoties siltākiem laikapstākļiem ir uzsākta Ventspils pludmales sagatavošana peldsezonai, uzstādot dažādus pludmales aprīkojumus. Šogad oficiālais peldsezonas sākums ir 15. maijs, un tas ilgs līdz pat 15. septembrim, informē Ventspils Komunālā pārvalde.

Lai Ventspils Zilā karoga pludmales apmeklētāji vasarā varētu baudīt patīkamu atpūtu labiekārtotā jūras krastā, Ventspils pludmalē pakāpeniski ir uzsākta pludmales aprīkojuma izvietošana, kas apmeklētājiem ir pieejama bez maksas. Sakārtojot pludmales infrastruktūru, ir uzsākta ieejas laipu, atpūtas koka soliņu, atkritumu urnu, veloturētāju, dušas iekārtu, sabiedrisko tualešu, glābšanas aprīkojuma un citu inventāru uzstādīšana. Arī citās publiskās Ventspils peldvietās un atpūtas vietās tiks uzstādīts gan inventārs, gan arī sabiedriskās tualetes, kā Būšnieku ezerā, Staldzenes pludmalē, kā arī atpūtas vietā pie Ventas Ābolu ielas galā.

Izvietojot pludmales aprīkojumu, tieši koka ieejas laipu uzstādīšana ir vislaikietilpīgākais process, jo ziemas periodā, vējaino laika apstākļu dēļ, ieejas vietām tiek aizpūstas ar smiltīm pat 2 metru augstumā, tādēļ vispirms ir jāveic šīs smilšu kārtas noņemšana ar smago tehniku.

Ventspils pludmale ir pieejama arī cilvēkiem ar invaliditāti un senioriem. Vides pieejamības nodrošināšanai pludmales sezonā pie ieejas Nr.6 tiek uzstādīta specializēta pārģērbšanās kabīne, kurā ir paplašināta kabīnes ieeja un uzstādīta grīda ērtai iebraukšanai ar ratiņkrēsliem. Pārģērbšanās kabīnē ir uzstādīts speciāls papildus aprīkojums – rokturis un soliņš. Savukārt lai nodrošinātu iespēju vājredzīgiem cilvēkiem salasīt kartes informāciju par Ventspils pludmali, tiks izvietotas taktilās kartes pludmales ieejas stendos, kuru pamatnē ir iestrādāts reljefs, atvieglojot informācijas uztveršanu ar taustes palīdzību.

Līdz ar peldsezonas sākumu Ventspils pludmalē darbu sāks arī Ventspils pašvaldības policijas pludmales glābšanas dienests.

Darbi veikti, realizējot projektu “Piekrastes apsaimniekošanas praktisko aktivitāšu realizēšana” (projekta reģistrācijas Nr. 1-08/42/2023). Kopējais projekta finansējums ir EUR 200 000, no tā Ventspils līdzfinansējums projekta realizācijai sastāda EUR 8550. Projektu finansē Latvijas vides aizsardzības fonds, savukārt projektu atbalsta Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija sabiedrībā ar Latvijas pašvaldības savienību.


0 komentārs


Pilsētas pārvalde

Dome, sēdes, politika, dokumenti

Aktualitātes

Kultūrā, Sportā, Uzņēmējdarbībā u.c.

Jūs jautājat, pašvaldība atbild

Uzdodiet mums jebkurus jautājumus.

Ventspils valstspilsētas pašvaldības iestādes

Informācija, kontakti, e-pakalpojumi

Kalendārs

Pasākumu un notikumu kalendārs

Par Ventspili

Dzīve Ventspilī, vide, fakti, vēsture