Viesizrāžu sezonu “Jūras vārtos” sāks M. Čehova Rīgas Krievu teātris

1

Latvijas teātru viesizrāžu jaunā sezona teātra namā “Jūras vārti” sāksies piektdien, 26. janvārī plkst. 19.00, kad būs skatāms M. Čehova Rīgas Krievu teātra iestudējums “Kankuna”.

Izrādes režisors ir M. Čehova Rīgas Krievu teātramākslinieciskais vadītājs Sergejs Golomazovs, bet lomās būs redzami Veronika Plotņikova, Anatolijs Fečins, Olga Ņikuļina un Rodions Kuzmins.

Mūsdienu katalāņu dramaturga Žordi Galserāna luga ir asa, spilgta un spēcīga, pilna ar dzēlīgu humoru un caururbjošiem novērojumiem attiecībā uz cilvēka dabu. Meksikā, Maiju Rivjēras krastā, atrodas Kankuna – pagājušā gadsimta 70. gados tikai zvejnieku ciemats, bet šodien jau viens no labākajiem kūrortiem pasaulē ar brīnumainu klimatu un servisu. Lugas centrā ir divi laulātie pāri – Reme un Visente, Laura un Pablo. Viņi ir pazīstami veselu mūžību, labi saprotas un katru gadu ceļo kopā. Tas vienmēr ir piedzīvojums, bet diezin vai kaut viens no četriem varēja iedomāties, pie kā novedīs sentimentālais tosts un saviļņotās Remes nejaušā atzīšanās.

Teātra kritiķis Toms Čevers šo iestudējumu raksturoja šādi: “Izrāde ir izcili izklaidējoša, ja ar to saprotam vienkārši prieku, ko sniedz aktieru azartiskā rosība un intonatīvi koši krāsotās un skatuves partneru virzienā mērķtiecīgi izšautās replikas. Aktieri nevainojami jūt cits citu, katru acu skatu un atbildi uztverot tik svaigi kā pirmo reizi. Turklāt varoņiem ir ļauts izdzīvot vairākus krasi atšķirīgus dzīves scenārijus, to katrs no sirds arī izmanto. “Kankunā” iezīmējas arī iztēli rosinoši psihoanalītiski motīvi.”

Izrāde krievu valodā ar titriem latviešu valodā un paredzēta apmeklētājiem vecākiem par 18 gadiem.

Viesizrādi teātra namā “Jūras vārti” organizē SIA “Kurzemes filharmonija”, finansē Ventspils valstspilsētas pašvaldība. Iestudējums tapis, vienojoties ar “Gurman Agency LLC” Ņujorkā. Biļetes iegādājamas biļešu tirdzniecības tīklā “Biļešu paradīze”.


0 komentārs


Pilsētas pārvalde

Dome, sēdes, politika, dokumenti

Aktualitātes

Kultūrā, Sportā, Uzņēmējdarbībā u.c.

Jūs jautājat, pašvaldība atbild

Uzdodiet mums jebkurus jautājumus.

Ventspils valstspilsētas pašvaldības iestādes

Informācija, kontakti, e-pakalpojumi

Kalendārs

Pasākumu un notikumu kalendārs

Par Ventspili

Dzīve Ventspilī, vide, fakti, vēsture