Atbalsts ģimenēm, kurās aug bērni ar funkcionāliem traucējumiem un invaliditāti

1

2016. gada 16.septembris

Atbalsts ģimenēm, kurās aug bērni ar funkcionāliem traucējumiem un invaliditāti

Ventspilī dzīvojošajām ģimenēm, kurās aug bērni ar funkcionāliem traucējumiem un kuriem ir noteikta invaliditāte, projekta ietvaros līdz par 2022. gada beigām būs iespējams saņemt par brīvu dažādus sociālos pakalpojumus, par kuru pieejamību aicinām interesēties jau tagad novada sociālajā dienestā. Pieteikties pakalpojumiem varēs tikai bērna likumiskie pārstāvji vai audžuģimenes (turpmāk – vecāki).

Vecāki, kuri audzina bērnus ar invaliditāti, kuriem ir VDEĀK[1] atzinums par īpašas kopšanas nepieciešamību smagu funkcionālu traucējumu dēļ, varēs saņemt:

  • pakalpojumu “Atelpas brīdis” – bērna līdz 18.g.v. īslaicīgai aprūpei un uzraudzībai pie pakalpojuma sniedzēja laikā, kad vecāki dažādu darba vai privātu iemeslu dēļ to nevar sniegt paši. Pakalpojums vienai ģimenei būs pieejams līdz 30 diennaktīm gadā (nepārtrauktā vai dalītā laika posmā) ar iespēju izvēlēties, vai pakalpojums tiek sniegts tikai dienas laikā, tikai nakts laikā (no 20:00 – 8:00) vai visu diennakti. Pakalpojumu pieprasot nebūs jāsniedz informācija par iemesliem, kāpēc tas nepieciešams.  Pakalpojums „Atelpas brīdis” ietver: 1) bērna uzraudzību; 2) pašaprūpes nodrošināšanu; 3) speciālistu konsultācijas; 4) ēdināšanu četras reizes dienā; 5) pastaigas; 6) saturīgu brīvā laika pavadīšanu.
  • Aprūpes pakalpojumu – bērna līdz 4 g.v., ieskaitot, aprūpei un uzraudzībai līdz 50h nedēļā, ja vecāki darba, mācību vai citas aizņemtības dēļ to nevar nodrošināt paši. Piesakot pakalpojumu, būs jāiesniedz dokumenti no darba vietas vai izglītības iestādes, kas apliecina vecāku aizņemtību konkrētos diennakts laikos un pamato bērna aprūpes nepieciešamību. Aprūpes pakalpojums ietver: 1) bērna aprūpi un uzraudzību; 2) pašaprūpes spēju attīstību; 3) brīvā laika saturīgu pavadīšanu.

Projekta “Kurzeme visiem” ietvaros paredzēts arī izvērtēt bērnu ar funkcionāliem traucējumiem, kuriem ir noteikta invaliditāte, vajadzības un izstrādāt tiem individuālus sociālās aprūpes vai sociālās rehabilitācijas plānus (turpmāk – atbalsta plānus). Pamatojoties uz atbalsta plānos rekomendēto, gan bērniem, gan to vecākiem līdz 2022.gada beigām būs iespēja saņemt projekta apmaksātus sociālās rehabilitācijas pakalpojumus, katru no tiem ne vairāk kā 10 reizes:  bērniem – ne vairāk kā četrus no atbalsta plānā rekomendētajiem pakalpojumiem; vecākiem – ne vairāk kā divus no šādiem atbalsta plānā rekomendētajiem pakalpojumiem: psihologa, rehabilitologa pakalpojumi, fizioterapija, dalība izglītojošās atbalsta grupās.


0 komentārs


Pilsētas pārvalde

Dome, sēdes, politika, dokumenti

Aktualitātes

Kultūrā, Sportā, Uzņēmējdarbībā u.c.

Jūs jautājat, pašvaldība atbild

Uzdodiet mums jebkurus jautājumus.

Ventspils valstspilsētas pašvaldības iestādes

Informācija, kontakti, e-pakalpojumi

Kalendārs

Pasākumu un notikumu kalendārs

Par Ventspili

Dzīve Ventspilī, vide, fakti, vēsture