Dzīvokļi vidēji lielām un lielām ģimenēm.

Jautājums uzdots: Jauns dzīvojamais fonds 23. oktobris

Vai Ventspils pilsētā tuvāko 2-3 gadu laikā tiks uzbūvēti jauni un moderni dzīvokļi, kas būtu piemēroti 4+ cilvēku ģimenēm (2 istabu dzīvoklis nav piemērots ģimenei ar bērniem)? Svarīgi ir renovēt arī padomju dzīvokļus, bet tik pat nozīmīgi būtu būvēt jaunus dzīvokļus, piesaistot pilsētai jaunus iedzīvotājus. Rīgas pusē pieprasījums pēc jauniem mājokļiem ir daudz reizes lielāks, nekā pēc padomju laikā būvētiem. Lai pilsētas spētu konkurēt un piesaistītu vairāk iedzīvotāju, tad ir būtiski veidot jaunus dzīvojamos fondus. Ar skaistām puķēm un koncertzālēm vien pilsēta nevar attīstīties un augt – vajag kāpināt iedzīvotāju skaitu. Šobrīd Ventspilī tas samazinās, kā jau daudz kur Latvijā.
Nemazāk svarīgi ir piedāvāt tādu dzīvojamo fondu kuru ir iespējams atļauties, nevis 3000EUR /m2 kā tas jau ir Rīgā


 • Ventspils valstspilsētas pašvaldība

  Atbilde: Ventspils valstspilsētas pašvaldība 04. novembris

  Atbild Ekonomikas un iepirkumu nodaļa:
  Lai risinātu īres mājokļu pieejamības problēmu pilsētā, Ventspils valstspilsētas pašvaldība izsludinājusi īres dzīvojamo māju Ventspilī jaunbūvju projektu līdzfinansēšanas konkursa otro kārtu, kurā interesenti var pieteikties līdz 2023. gada 31. janvārim, un kopējais pieejamais pašvaldības līdzfinansējums ir līdz 200 tūkstošiem eiro.
  Patlaban saskaņošanas stadijā ir vēl viens konkursa nolikuma projekts īres dzīvokļu jomā – par pašvaldības līdzfinansējuma piešķiršanu esošo ēku atjaunošanai vai pārbūvei, tos izveidojot par īres dzīvokļu namiem. Ar šo iniciatīvu pašvaldība vēlās sekmēt ne tikai īres dzīvokļu fonda palielināšanu, bet arī ēku sakopšanu Ventspils vēsturiskajā pilsētas daļā Vecpilsētā un Ostgalā.
  Papildus informējam, ka pašvaldība izvērtē iespējas arī pati iesaistīties dzīvokļu būvniecībā Valsts atbalsta programmā, kuru realizēs finanšu institūcija ALTUM.
  Ceram, ka jau tuvākajā nākotnē Ventspilī būs pieejami jauni un moderni īres dzīvokļi!

2 komentārs

 1. Dzīvoju devenēs

  Dzīvoju devenēs, 24. oktobris 2022 - 14:53

  NU cik dzirdēts , tad pilsēta ir izsludinājusi pat atbalstu šajā jomā
  https://www.ventspils.lv/pilsetas-parvalde/konkursi/dzivojamo-maju-lidzfinansejuma-konkurss/konkursa-2-karta/

  Bet man jau liekas, ka šeit vajadzētu kādu aktīvu uzņēmēju, kurš nebaidās investēt un uzcelt māju, kur pēc tam varētu dzīvokļus iztirgot. Bet domāju lielākā problēma , pagaidām ir neadekvāti augstās būvmateriālu izmaksas. Domāju, ka potenciāliem investoriem nav ticības, ka viņiem izpirks dzīvokļus par tik pat augstām cenām kā Rīgā!

  Aicinu visus uzņēmējus izvērtēt risku un investēt! Apnicis man dzīvot devenēs!

 2. Matemātika

  Matemātika, 24. oktobris 2022 - 09:35

  Kad ventspilnieki par jaunajiem dzīvokļiem būs gatavi maksāt tikpat, cik rīdzinieki, tad arī būvēs. Nav nepieciešamas padziļinātas zināšanas ekonomikā, lai saprastu, ka uzbūvēt gan Rīgā, gan Ventspilī maksā vienādi, bet īres (pārdošanas) cenas būtiski atšķiras.

Uzdodiet mums jebkurus jautājumus saistītus ar dzīvi Ventspilī un mēs noteikti radīsim iespēju atbildēt.

Pilsētas pārvalde

Dome, sēdes, politika, dokumenti

Aktualitātes

Kultūrā, Sportā, Uzņēmējdarbībā u.c.

Jūs jautājat, pašvaldība atbild

Uzdodiet mums jebkurus jautājumus.

Ventspils valstspilsētas pašvaldības iestādes

Informācija, kontakti, e-pakalpojumi

Kalendārs

Pasākumu un notikumu kalendārs

Par Ventspili

Dzīve Ventspilī, vide, fakti, vēsture