Elektrības taupīšana

Jautājums uzdots: Elektrības taupīšana 15. septembris

Sveicināti!
Visur tiek runāts par elektrības taupīšanu, tādēļ pamanot fotoattēlu facebookā no Ventspils pludmales rodas jautājums, vai tiešām nepieciešams apgaismojums pludmalē nakts laikā, it īpaši rudens/ziemas periodā? Vai šī nebūtu vieta, ar kuru pašvaldība varētu ekonomēt?
Diemžēl attēlu nevaru pievienot, to varat apskatīties šeit – https://www.facebook.com/photo/?fbid=5652621424803818&set=gm.1394313780977509&idorvanity=195060477569518


6 comments

 1. Liene

  Liene, 19. septembris 2022 - 13:03

  Man jau liekas, ka pludmale ir apmeklēta visos gada laikos, arī iestājoties tumsai. Var domāt par apgaismojuma atslēgšanu galīgās nakts stundās, no kādiem vieniem, līdz četriem naktī, bet pārējā laikā apgaismojumu vajadzētu atstāt. Cilvēki, ģimenes dodas tur pastaigāties, skriet, braukt ar velo. Ziemā strādājoši cilvēki dienas laikā pa nedēļu to nevar izdarīt, tādēļ apgaismojums pludmalē ir ļoti gaidīts jaunums. Tas tomēr nodrošina arī drošību kaut kādā mērā.

 2. Gaisma

  Gaisma, 17. septembris 2022 - 10:40

  Kurās ielās rudenī plānots nomainīt gaismekļus uz LED lampām? Vai arī SMD ir to skaitā?

  1. Ventspils Komunālā pārvalde

   Atbilde: Gaisma

   Ventspils Komunālā pārvalde, 19. septembris 2022 - 09:48

   Labdien! Paldies par sniegto jautājumu. Ielu apgaismojuma uzlabošanas programmā, kur uzlabojuma darbus veiks Ventspils pašvaldība no budžeta līdzekļiem, tiks nomainītas 1500 lampas 176 ielu posmos, galvenokārt privātmāju apbūves rajonos ar šaurajām ielām, kuru platums ir līdz 7 – 8 metri. Savukārt programmā, kurā Ventspils pašvaldība startēs ar projekta iesniegumu Emisijas kvotu izsolīšanas instrumenta finansēto projektu atklātā konkursā, paredzēts nomainīt 601 gaismekli uz energoefektīvu LED apgaismojumu. Atsaucoties uz to, ka pilsētā ir vairāk nekā 170 ielu posmi, komentāru sadaļā nav iespējams uzskaitīt visu sarakstu, taču, lai sniegtu atbildi uz Jūsu jautājumu, ielu sarakstā ir ietverts arī Sarkanmuižas dambja ielas posms.

 3. Ventspils Komunālā pārvalde

  Ventspils Komunālā pārvalde, 16. septembris 2022 - 13:29

  Labdien! Paldies par sniegto ierosinājumu. Šobrīd strādājam pie šīs sistēmas pārbūves iespējām, lai naktī atslēgtu apgaismojumu pludmales liedaga daļā.

 4. Kukurūza

  Kukurūza, 15. septembris 2022 - 14:09

  Izlasot rakstu, secināju, ka nav pareiza informācija. Strūklakas tiek atslēgtas nakts stundās, lai taupītu elektrību. Un kā ar visiem iepriekšējiem gadiem, kad nakts stundās tika izslēgtas strūklakas Piedzīvojuma parkā, Reņķa dārzā un Vidumupītē pie veikala Gintaro mēbeles?

  1. Ventspils Komunālā pārvalde

   Atbilde: Kukurūza

   Ventspils Komunālā pārvalde, 16. septembris 2022 - 13:31

   Nakts stundās kopumā 9 strūklakām tiek atslēgts to apgaismojums, taču šobrīd strūklakai “Lietussargs” apgaismojums netiek atslēgts, jo šī strūklaka patērē ļoti maz elektroenerģijas.

Uzdodiet mums jebkurus jautājumus saistītus ar dzīvi Ventspilī un mēs noteikti radīsim iespēju atbildēt.

Pilsētas pārvalde

Dome, sēdes, politika, dokumenti

Aktualitātes

Kultūrā, Sportā, Uzņēmējdarbībā u.c.

Jūs jautājat, pašvaldība atbild

Uzdodiet mums jebkurus jautājumus.

Ventspils valstspilsētas pašvaldības iestādes

Informācija, kontakti, e-pakalpojumi

Kalendārs

Pasākumu un notikumu kalendārs

Par Ventspili

Dzīve Ventspilī, vide, fakti, vēsture