Pilsētas modernizācija

Jautājums uzdots: Žanna D'arka 26. janvāris

Sveiki.

Nesen ”Ventas balss” lapā bija intervija ar bijušo pilsētas domes priekšsēdētāju Aivaru Lembergu – virsraksts bija skanīgs ”Ventspili gaida modernizācija”.
Diemžēl par pilsētas modernizāciju, vai plāniem bija tik cik melns aiz naga – pārsvarā bija par ”ļauno” ASV, ”ļauno” valdību un citām dabas katastrofām, kas neļaujot mums dzīvot.
Vai lūdzu ventspils.lv varētu sīkāk izstāstīt par nākotnes plāniem un, kas slēpjas zem vārdiem ”Ventspils modernizācija”?

Paldies.


 • Ventspils valstspilsētas pašvaldība

  Atbilde: Ventspils valstspilsētas pašvaldība 01. februāris

  Atbild Attīstības pārvalde:
  Ventspils pašvaldība investīcijas plāno saskaņā ar Attīstības programmu, kas ietver gan Rīcības, gan Investīciju plānu. Katrā nozare turpina savu attīstību, piemēram, Ventspils slimnīcā tiek veikti ieguldījumi modernizācijā – darbu uzsākusi jaunā Rehabilitācijas nodaļa, turpinās Uzņemšanas nodaļas un laboratorijas pārbūve. Pirmsskolas izglītības iestādēs tiek iekārtoti rotaļu laukumi, ēkās ir ierīkotas žalūzijas, tiek nodrošināti interneta pieslēgumi. Izglītības iestādēs tiek veikta iekštelpu apgaismojuma maiņa, veikti ieguldījumi ventilācijas sistēmu un infrastruktūras sakārtošanā.
  Tiek īstenoti ieguldījumi pilsētvidē, novirzot šim mērķim gan pašvaldības finansējumu, gan piesaistot ārējos finansējuma resursus. Pilsētas ielās, skvēros notiek un plānota apgaismojuma infrastruktūras modernizēšana, pārejot uz ekonomiskiem LED gaismekļiem, tādējādi nodrošinot energoresursu un finanšu ietaupījumu. Siltumapgādē tiek veikti nepārtraukti infrastruktūras uzlabojumi, lai nodrošinātu kvalitatīvu, ekonomiski pamatotu pakalpojumu, nekaitējot videi. Centralizētās ūdenssaimniecības pakalpojums jau ir pieejams 98,5% pilsētas iedzīvotājiem.
  Katrā nozarē var uzskaitīt virkni projektu, vienlaikus jāakcentē investīcijas, kas nodrošina jaunu darba vietu radīšanu. Plānota jauna ražošanas ēkas būvniecība Ganību ielā 99, kā arī tiek izstrādāta Industriālā parka attīstības stratēģija, kuras ietvaros plānota ražošanas ēku un publiskās infrastruktūras izbūve ar mērķi radīt privātām investīcijām labvēlīgu vidi jaunu investoru, komersantu piesaistei.

6 comments

 1. Vadims

  Vadims, 27. janvāris 2023 - 09:44

  Aiz vārdiem ”modernizācija” slēpjas politika un nekas cits.

  1. !!!

   Atbilde: Vadims

   !!!, 27. janvāris 2023 - 13:36

   Nu manā skatā turpinās iesākto. Mums ir modernizētas katlumājas, līdz ar to tarifs mums tā arī necēlās apkurei. Tiek modernizētas visas komunikācijas, ūdensvadi utt – tā jau ar modernizācija. Droši vien turpinās, pievilks jaunas trases jaunākajiem pilsētas rajoniem.
   Skolu un bērnudārzu modernizācija – visiem pieejami, aprīkoti ar mūsdienīgu aprīkojumu, tāfeles, datori, telpas, gaisa kvalitātes mērītāji.
   Interešu izglītības iespējas, profesionālās izglītības iespējas, mūžizglītības iespējas – tas viss tiek attīstīts.
   Ja iesākto turpinās, tad jau būs labi. Ja vēl ar ostu izdotos kaut kādu kopīgu valodu atrast, lai tā nenogrimtu un vismaz daļa tur esošās darba vietas saglabātos – būtu pavisam labi.

   1. Vadims

    Atbilde: !!!

    Vadims, 27. janvāris 2023 - 14:23

    Es atvainojos, kas tad katlumājās ir modernizēts, nesen Raiņa ielā notika ūdensvada avārija un plīsušai caurulei ielikts ielāps un ja Jūsu skatījumā ielāps ir modernizācija -lūdzu,lai būtu, tas ka Skolas un bērnudārzi ir pieejami tā jau nav modernizācija, tad kad būs ”jaunie pilsētas ”rajoni” ja būs bet pagaidām nav tad arī spriedīsim, gaisa kvalitātes mērītāji ir jau sen kā salikti vēl pirms ”modernizācijas”, savukārt ja vēlaties ar atrast kopīgu valodu ar ostu iesaku pasēdēt kopā ar Voldemāru uz viena sola un parunāt ar pretī esošo ostu, bet par ostu lai tā nenogrimtu varu Jūs nomierināt nogrimšana viņai nedraud un par darba vietām ostā Jūsu uztraukumam nav pamata. Lai Jums veicas.

    1. Jautājums

     Atbilde: Vadims

     Jautājums, 30. janvāris 2023 - 10:28

     Vadims, klau, kā tu to iztēlojies plīsušai caurulei ielikt ielāpu? Nu ja nesaproti neko, tad muļķības neraksti! Un, ja būtu kārtīgi izlasījis, tad tā siltuma caurule bija privātīpašumam piederoša un tā īpašniekam ir jādomā, kā izbūvēt jaunas caurules, lai arī turpmāk neplīst! Ko tad domā, ka pašvaldība tagad modernizēs arī privātīpašumus, tai skaitā būvējot jaunus dzīvojamos rajonus?

    2. !

     Atbilde: Vadims

     !, 30. janvāris 2023 - 13:47

     Katlumājās ir uzstādīts dūmgāzu kondensators, kas nodrošina, ka samazināsies sīko cieto daļiņu PM10 un PM 2,5 izmešu apjoms atmosfērā, bet katlu jauda tieši otrādi – palielinās.
     Tiek mainītas komunikāciju caurules. Ja nepieciešama nomaiņa – tās nomaina. Ja ir tikai neliels defekts – to salabo.
     Bērnudārzu modernizācija nebija to pieejamība, bet gan to aprīkojums.
     Gaisa kvalitātes mērījumi – jā iesāka likt jau vairākus gadus atpakaļ – tas ietilpst modernizācijā, jo to pie mums uzsāka jau sen, nevis tikai kovida iespaidā.
     Un tā var turpināt.
     Modernizācija ir pakāpenisks process, nav nepieciešams nolīdzināt pilsētu līdz ar zemi un celt pa jaunam, modernizēt var pakāpeniski jau esošo!

     1. Vadims

      Atbilde: !

      Vadims, 31. janvāris 2023 - 11:53

      Tātad virsraksts parāda skaidri un nepārprotami ka ”gaida ”,tātad vēl tikai būs bet Jūsu aprakstītie par bērnudārza un katlumājas aprīkojumiem ir jau pagātne kas tajā laikā varbūt arī skaitījās moderni.Ar cieņu.

Uzdodiet mums jebkurus jautājumus saistītus ar dzīvi Ventspilī un mēs noteikti radīsim iespēju atbildēt.

Pilsētas pārvalde

Dome, sēdes, politika, dokumenti

Aktualitātes

Kultūrā, Sportā, Uzņēmējdarbībā u.c.

Jūs jautājat, pašvaldība atbild

Uzdodiet mums jebkurus jautājumus.

Ventspils valstspilsētas pašvaldības iestādes

Informācija, kontakti, e-pakalpojumi

Kalendārs

Pasākumu un notikumu kalendārs

Par Ventspili

Dzīve Ventspilī, vide, fakti, vēsture