Skolotāju streiks. Mājas darbi.

Jautājums uzdots: 4.vidusskola 13. septembris

Labdien, kāpēc šajā skolā ir tik liels mājas darbu apjoms, man mācās 5tajā klasē un vidusskolā bērni, un salīdzinoši ar citām pilsētas skolām, mājas darbu apjoms jau gada sākuma ir liels. Skolas vadība aicina iet uz sarunām dažādu jautājumu risināšanā, taču no pagājušā gada pieredzes saprotu, ka tas paliek bez rezultāta. Direktore nevaido kompromisus, nepiedāvā risināt situāciju, jo tās esot pārbaudītas skolas iestrādes. Mīļie, pedagogi, jūs tulīt piedalīsieties streikā, lai samazinātu savu slodzi ārpus skolas darba laika, varbūt varat progresīvi pieiet mājas darbu uzdošanai/neuzdošanai vai vismaz samazināšanai? Jautājumu nezinu pie ko griesties, jo saprotu, ka katra skola drīkst noteik darba procesu pašas. Man vienkārši ir sakrājies 🙂 jautājumu nav tikai bezspēcība. Skolas vadība māk veidot sociālos tīklos darbīgu unatsaucīgu tēlu, bet sadarbība ar vecākiem reāli nenotiek, tikai uzklausīšana no vienas puses.


24 comments

 1. OKSANA LUKSA

  OKSANA LUKSA, 01. jūlijs 2023 - 13:36

  SKOLOTAJAS

 2. Anda

  Anda, 22. septembris 2022 - 11:44

  Izlasīju Izglītības pārvaldes atbildi, arī jūs nesadzirdējāt, ka vecāku sāpe ir arī nespēja direktorei izveidot rezultatīvu vai uzklaušošu vidi, jā aicina, jā erī es esmu gājusi, bet nav, nav rezultāta. Netiek nekādas izmaiņas. Man tas liek justies, nevērtīgai ar savu viedokli ar ko esmu gājusi. Bet šis ir par iepriekšējo gadu pieredze, iespēams, bet es vairs šo ar mūsu klases vecākiem neredzam kā iespēu. Arī no šim aptaujām, esam pildījušī iepriekš, tā ir atrakstīšanās. Ļoti žēl, ka šie profesionālie pedagogi nemeklē citus risinājumus vecāku sāpai.

 3. Ventspils Izglītības pārvalde

  Ventspils Izglītības pārvalde, 21. septembris 2022 - 16:17

  Normatīvajā regulējumā nav noteikta mājasdarbu uzdošanas un izpildes nepieciešamība, kā arī mājasdarbu apjoms. Ventspils 4.vidusskolā to nosaka mācību priekšmetu skolotājs.
  Ventspils 4. vidusskolā strādā kvalificēti un profesionāli pedagogi, kuri paši nepārtraukti mācās un kuriem ir vērtība skolēnu izglītošana. Kvalitatīvu izglītību ikviens var iegūt ar darīšanu, galvenokārt, ievērojot šīs pamatdarbības: domāt, darīt, zināt!
  Mājas darbi ir zināšanu un prasmju nostiprināšana skolā apgūtajam, kā arī to saturs un apjoms ir pedagoga kompetence, ievērojot samērību, bērnu vecumu un attīstību.
  1.-2. klašu izglītojamajiem skolā tiek nodrošināta pagarinātās dienas grupa, kuras laikā tiek izdarīta lielākā daļa rakstu darbi, protams, katram izglītojamajam ir savs darba temps, kā arī vecums un gatavība skolai.
  Skolā tiek nodrošinātas individuālās konsultācijas pie katra mācību priekšmeta skolotāja. Tās skolēns var apmeklēt, lai apgūtu neskaidro, kā arī var izmantot kā vietu mājas darbu izpildei un saņemt skolotāja atbalstu, jautājot! Aicinām šo iespēju visu klašu izglītojamajiem izmantot!
  Paldies vecākiem par viņu viedokli! Tas noteikti ir svarīgs, tāpēc skola, lai uzzinātu vairāku vecāku un skolēnu viedokli par mājas darbu apjomu, tiks veikta oktobrī Edurio aptauja.
  Skolas direktore Inga Bužoka aicina vecākus pieteikties uz individuālajām sarunām pa tālruni 63624006 vai elektroniski [email protected]

  1. Vecāki

   Atbilde: Ventspils Izglītības pārvalde

   Vecāki, 22. septembris 2022 - 08:37

   Jūs esat vispār lietas kursā par to kādi mājas darbi tiek uzdoti ? Lielāko daļu tas nav vielas nostiprināšanai bet viela ko skolotājas vispār stundā nav mācījušas ! Un lūdzu veikt pārrunas ar matemātikas skolotāju kura pasniedz stundas 6/7 klašu skolniekiem – kas katru stundu bērniem rāda te visādus žestus

 4. Ieva

  Ieva, 17. septembris 2022 - 14:38

  Man ir pirmklasnieks. Un mums riebjas kaudze majas darbu. Un tā ir direktores un skolotajas atbildība. Viņi pedagogi grib atpusties vakaros. Un bērni!? :

 5. Mamma no 1.klases

  Mamma no 1.klases, 15. septembris 2022 - 15:33

  Manam bērnam uz šodienu ir jāraksta burti divas līnijas, sociālās zinībās d.l. 1 uzdevums, dabas zinībās 1.uzdevums un jamācās visi kalendāra mēneši. Ā un matemātikā uzdevums. Atgādināšu 1.klase 4.vidusskola.

 6. Anita

  Anita, 15. septembris 2022 - 12:43

  Ventspils 4.visusskola visi zin, ka ir pārņemta ar mājas darbu uzdošanu. Man draudzenei iet 1.klasē un mācās katru dienu. 1.klasē ir bērns, kuram pietiek ar skolu.

 7. Inguna

  Inguna, 14. septembris 2022 - 21:32

  Es savukārt būtu laimiga, ja mājās darbu nebūtu vispār. Nulle. Gan jau izaugs tāpat par labu cilvēku 🙂 skandināvi izskatās gana gudri.

 8. Mamma

  Mamma, 14. septembris 2022 - 10:19

  Man šobrīd iet 4.a klasē šajā skolā. Pirmās 3 klases bija ļoti, ļoti daudz darbu mājās. Dabas zinībās tik laikietilpīgi un protams, parējās mācības.

 9. Anna no Zirām

  Anna no Zirām, 13. septembris 2022 - 21:31

  Es savukart šeit dzirdu divas sāpes, nav varbūt runa par to vai vaig vai nevaig mājas darbus, kā par to, ka apjoms ir par daudz. Un otra, ka direktore nav gatava reāli meklēt risinājumus, lai vispār ieraudzītu problēmu vecākiem. Arī mans bērns pabeidz šo skolu un gāja traki ar mājas darbiem, tie tiešām šķita daudz. Šobrīd es tikai gribu ieteikt, turēties un cīnīties par sava bērna labsajūtu nesagraujot viņa ticību saviem spēkiem. Es ticu, ka tieši vadība ir tā, kas spētu šo risināt.

  1. ?

   Atbilde: Anna no Zirām

   ?, 13. septembris 2022 - 23:10

   Varbūt varat vairāk ieskicēt ko Jūsu gadījumā nozīmē ”daudz mājasdarbu”? Katrā priekšmetā pa mājasdarbam vai vienā priekšmetā vairāki mājasdarbi vai vairāki matemātiskie teksta uzdevumi? Kas ir daudz mājasdarbu?

   1. Liene

    Atbilde: ?

    Liene, 14. septembris 2022 - 13:34

    Ko sliktu šie mājas darbi nodarīja bērnam?

  2. Tētis

   Atbilde: Anna no Zirām

   Tētis, 14. septembris 2022 - 14:24

   Te viens “apsveicu” no tēti. Malacīši, ka varat visu. Var! Bet vai vajaga! Paldies. Man ir 1.klases klients šajā skolā. Mājas darbu sāpi es pazīstu.

   1. Tētis

    Atbilde: Tētis

    Tētis, 14. septembris 2022 - 14:29

    Paturpināšu. Šobrīd man ir 2.klasnieks un mājas darbus 1.klasē atceramies visi mājās. Tā tam nevajadzētu būt.

 10. Agnese

  Agnese, 13. septembris 2022 - 18:20

  Labdien! Tieši šī iemesla dēļ, šo mājas darbu dēļ savu 2.klasnieku izņēmju no šīs skolas. Paldies. Man nav saprotams, kāpēc 1.klasē nepieciešami regulāri darbi mājās. Aizgājām uz Centra skoliņu, un mazajiem mājas darbi 1-2 nedēļā. Nedēļā! Arī viņiem ir kompetenču izglītība :))

 11. Sanita

  Sanita, 13. septembris 2022 - 15:06

  Es izlasot šo, tikai ceru, ka so sadzirdēs dzirdīgas ausis. Lūdzu samērīgus apjomus mājas darbiem. Ierosinu paskatīties no kolēģiem šeit pat 6.vidusskolā. Aizejiet pieredzes apmaiņā.

  1. Maija

   Atbilde: Sanita

   Maija, 13. septembris 2022 - 19:29

   Mans bērns mācās 6.vidusskolā 2.klasē un joprojām ir mājasdarbi, un tas ir normāli, nostiprināt to,kas klasē mācīts.Ja stundas beidzas ap 13-14, tad kāpēc lai nevarētu izdarīt mājas darbus.

   1. Santa

    Atbilde: Maija

    Santa, 13. septembris 2022 - 21:19

    Atbildēšu īsi, jo gribas bērnam iedot iespēju kādam pulciņam, kas vienkārši sagādā prieku vai socializē. Ticiet, arī bērniem gribas sevi realizēt vai iepazīt ne skolā.

    1. Kristīne

     Atbilde: Santa

     Kristīne, 14. septembris 2022 - 13:39

     Vai drīkst jautāt, kā tieši mājas darbi atceļ iespēju apmeklēt pulciņus? Man ir bērns, izdzīvojis mājas darbus, treniņus un mūzikas skolu nu jau pusi savas dzīves, jā, arī skolu apmeklē. Vienīgais, kam neatliek laikā ir ar skolas biedriem pa skeitparku padzīvoties…bet tajā pašā laikā – nebija ar viņiem arī kad visi kopīgi iemēģināja elektroniskās cigaretes. Protams, katram prioritātes ir citas.

   2. Anna

    Atbilde: Maija

    Anna, 13. septembris 2022 - 21:23

    Es nezinu autores īsto situāciju un cik un kādi tie mājasdarbi tur bērnam ir , bet vienu gan zinu – mājasdarbiem ir jābūt. It īpaši šodien, kad daļa prot blenzt ekrānos un dzīvot citās realitātēs. Bet nerunājot par ekrānos blenšanu.. Mājasdarbi jau var būt arī dažādi…protams, ja tā ir matemātika, kuru ir jāpilda visu dienu, tad gan jaunam bērnam tā varētu būt noslodze smadzenēm, bet mājasdarbi jau sastāv ne tikai no matemātikas, bet gan no radošiem u.c veida mājasdarbiem..Un mājasdarbu mērķis jau no sākta gala nav tikai par klasē mācītās vielas nostiprināšanu, Bērna prātam ir jāattīstās, jāprot domāt, jāattīsta radošums utt

 12. Liene

  Liene, 13. septembris 2022 - 14:07

  Tāpēc, ka jaunā “kompetenču izglītība”, kas ir jaunais mācību modelis latvijā paredz patstāvīgu mācīšanos, skolotājs tikai ievirza tēmā un pēc tam stundās pārbauda apgūto, bet skolēni mācās patstāvīgi. Jā, tas nozīmē daudz lielāku darbu visiem – skolotājiem jāgatavo ar vien plašāki pārbaudes darbi un biežāki, lai pārbaudītu vai bērni katrs patstāvīgi ir apguvuši visas tēmas nianses, biežāk jālabo darbi, jāmaina mācību stundu saturi un jāpilda visas atskaites, kas ar to nāk kopā – bērniem jāmācās pašiem, tēmas jāapgūst patstāvīgi, jāpārbauda apgūtais ar uzdotajiem uzdevumiem.
  Un kādus kompromisus sagaidāt no direktores – likt pedagogiem mācīt pēc citas, ne valstī noteiktās programmas?

  1. Una

   Atbilde: Liene

   Una, 13. septembris 2022 - 14:38

   Arī es vēlos šeit ko teikt. No jūsu teiktā, skolotāja uzdevums ir iedot tēmu pārbaudīt apgūto. Sakiet, lūdzu, kur ir “pedagogs” šajā. Man šķiet, ka ir vērts iedziļināties šajā “kompetenču izglītībā” jo man ir aizdoma, ka mērkis ir cits. Pie jūsu teiktā, man nav skaidrs skolā pavadītais laiks skolniekam un skolotājam. Piedodiet. Mājas darbu apjoms ir KATRAS SKOLAS izvēle. Arī man iet bērns šajā skolā un jāpiekrīt, ka mācību apjoms mājās )es runāju šobrīd par pagājušo dadu) ir daudz par daudz.

   1. Liene

    Atbilde: Una

    Liene, 14. septembris 2022 - 13:20

    Piedodiet, bet ko sliktu bērnam dod mājas darbi? Iespēju patstāvīgi mācīties, iemācīties to darīt, plānot savu laiku, lai brīdī, kad nonāk, piemēram, augstskolā, to prot darīt, jo tur būs mājās jāmācās ĻOOTI daudz. Ja bērns to būs iemācījies – nebūs problēmu. Vai tas ir slikti?

    1. Aina

     Atbilde: Liene

     Aina, 14. septembris 2022 - 14:06

     Neviens jau nesaka, ka mājasdarbi slikti, tikai apjoms pārmērīgs. Saprotu, ka jānostiprina zināšanas, bet ja katru dienu 3-4h mājasdarbi, tur nekas nenostiprinās.

Uzdodiet mums jebkurus jautājumus saistītus ar dzīvi Ventspilī un mēs noteikti radīsim iespēju atbildēt.

Pilsētas pārvalde

Dome, sēdes, politika, dokumenti

Aktualitātes

Kultūrā, Sportā, Uzņēmējdarbībā u.c.

Jūs jautājat, pašvaldība atbild

Uzdodiet mums jebkurus jautājumus.

Ventspils valstspilsētas pašvaldības iestādes

Informācija, kontakti, e-pakalpojumi

Kalendārs

Pasākumu un notikumu kalendārs

Par Ventspili

Dzīve Ventspilī, vide, fakti, vēsture