Vecais piena kombināts

Jautājums uzdots: Genesys 30. oktobris

Sveiki.

Izlasīju nra.lv, ka pilsētas dome lēnām pārpērk vecās ēkas kuras ir sliktā stāvoklī, kuras tās īpašnieki nespēj vairs uzturēt kārtībā – un tālāk jau dome caur ES fondiem tās plāno atjaunot.
Mans jautājums, vai vienreiz nevarētu dome atpirkt to baiso grauztu (bijušo piena kombinātu) un tur uzbūvēt kādas dzīvokļu mājas, kas iekļautos vecpilsētas ainavā (jūgendstils, gotiskais arhitektūras stils, vai kas tamlīdzīgs), jo tas skats ir briesmīgs un visiem ir skaidrs, ka pat tas paaugstinātais 3% NĪ nodoklis nelikts tam īpašniekam vienreiz to teritoriju sakārtot?
Protams jautājums arī būtu par pārējām ēkām un teritorijām, kas gadiem iet postā un bojā skatu pilsētas sirdī

Paldies.


 • Būvniecības administratīvā inspekcija

  Atbilde: Būvniecības administratīvā inspekcija 04. novembris

  Ventspils valstspilsētas pašvaldības iestādes “Ventspils domes administrācija” Būvniecības administratīvā inspekcija (turpmāk – BAI) informē, ka jautājumā minētais īpašums vecais piena kombināts Kārļa ielā 4, Ventspilī ir privātīpašums un tikai īpašnieks var izlemt kā rīkoties ar savu īpašumu. Ventspils valstspilsētas pašvaldība minēto īpašumu neplāno iegādāties.
  Vienlaikus informējam, ka ēka Kārļa ielā 4, Ventspilī ir atzīta par vidi degradējošu un cilvēku drošību apdraudošu būvi. Tai tiek piemērots paaugstināts nekustamā īpašuma nodoklis 3% apmērā ar mērķi motivēt ēkas īpašnieku veikt ēkas sakārtošanu, kā arī BAI regulāri aicina ēkas īpašnieku uzsākt pasākumus ēkas vidi degradējošā un cilvēku drošību apdraudošā stāvokļa novēršanai, tajā skaitā ierosinot administratīvā pārkāpuma lietvedības par ēkas neuzturēšanu kārtībā.
  Pateicamies par ieinteresētību Ventspils pilsētvides sakārtotībā.

6 comments

 1. Viesis

  Viesis, 31. oktobris 2022 - 16:00

  Tads pats grausts ir bijuša galas kombināta ēka ganibu iela kas ari butu janojauc!!!

  1. Ciemiņš

   Atbilde: Viesis

   Ciemiņš, 01. novembris 2022 - 14:30

   Nu ko vēl – var būt pilsētai privātmājas un dzīvokļus ar tagad remontēt tos, kur īpašnieki paši to nedara?

  2. Anonymous

   Atbilde: Viesis

   Anonymous, 04. novembris 2022 - 16:11

   Atbild Būvniecības administratīvā inspekcija:
   Ventspils valstspilsētas pašvaldības iestādes “Ventspils domes administrācija” Būvniecības administratīvā inspekcija (turpmāk – BAI) informē, ka ēku komplekss Bērzu ielā 22, Ventspilī jeb bijušā gaļas kombināta ēkas (turpmāk – Ēkas) pieder fiziskai personai. Līdz šim ir veikta vairāku īpašumā esošo būvju sakārtošanu, tajā skaitā ir sakārtota viena no ēkām, kas robežojas ar Bērzu ielu, tāpat ir sakārtotas vai nojauktas atsevišķas būves īpašuma teritorijā.
   Ņemot vērā iepriekš minēto, līdz šim Ēkām nav piemērots vidi degradējošas vai cilvēku drošību apdraudošas būves statuss (turpmāk – Grausta statuss), taču gadījumā, ja netiks turpināti iesāktie Ēku sakārtošanas darbi, BAI izvērtēs iespēju virzīt jautājumu par Grausta statusa piemērošanu Ēkām.
   Pateicamies par ieinteresētību Ventspils pilsētvides sakārtošanā.

 2. ventspilnieks

  ventspilnieks, 31. oktobris 2022 - 15:58

  ta eka butu janojauc un viss ,degradē pilsētas skatu un ir bistama,ipasnieki gadiem neliekas ne zinis

 3. Keita

  Keita, 31. oktobris 2022 - 15:00

  Un ko vēl pašvaldībai darīt!? Forši, protams, ka pašvaldība nevis iztirgo visus kas ir, bet pārņem kādas degradētās vietas, lai tās sakoptu, tomēr tas būtu iedzīvotāju/privāto uzņēmumu lauciņš. Paši te bieži pārmet, ka pašvaldība lienot par daudz privātajā sfērā, bet tai pat laikā prasa, lai pašvaldība ceļ dzīvokļu mājas, baro visus bērnus un taisa izklaides vietas. Pilsēta nav tikai pašvaldība, lai kaut kas te būtu, pašiem tas arī ir jāveido!

  1. Genesys

   Atbilde: Keita

   Genesys, 01. novembris 2022 - 21:21

   Es tikai pajautāju, jo divstāvu koka ēka Tirgus ielā 5 ir nopirkusi pašvaldība no privātpersonas – re kur ir raksts https://neatkariga.nra.lv/lasamgabali/348769-atdzimst-ventspils-vecpilseta
   Tāpēc arī uzdevu tiešu jautājumu par konkrētu vidi degradējošu objektu pilsētas centrā.

Uzdodiet mums jebkurus jautājumus saistītus ar dzīvi Ventspilī un mēs noteikti radīsim iespēju atbildēt.

Pilsētas pārvalde

Dome, sēdes, politika, dokumenti

Aktualitātes

Kultūrā, Sportā, Uzņēmējdarbībā u.c.

Jūs jautājat, pašvaldība atbild

Uzdodiet mums jebkurus jautājumus.

Ventspils valstspilsētas pašvaldības iestādes

Informācija, kontakti, e-pakalpojumi

Kalendārs

Pasākumu un notikumu kalendārs

Par Ventspili

Dzīve Ventspilī, vide, fakti, vēsture