Ventspils Augstskolas absolventa pieredzes stāsts: no studijām ITF līdz veiksmīgai karjerai IT projektu vadītāja amatā

1

Ventspils Augstskolas Informācijas tehnoloģiju fakultātes absolvents Mārtiņš Bērtulis jau astoņus gadus darbojas IT sfērā kā IT projektu vadītājs un pēdējo gadu kā vecākais IT projektu vadītājs MSC Mediterranean Shipping Company. Studiju laikā Mārtiņa ceļš bija cieši saistīts ar sportu, taču dzīves pavērsieni un aizraušanās ar studijām, un ārpusstudiju aktivitātēm, tomēr noteica izvēli par labu karjerai IT jomā, sportam atvēlot zināmu laiku savā ikdienā hobija līmenī. Paralēli darbam IT jomā, Mārtiņš rīko dažāda veida pasākumus – sacensības, koorporatīvos pasākumus, piedalās uzņēmumu sporta spēlēs un pašvaldību rīkotajos pasākumos. Vairāk par Ventspils Augstskolas absolventa pieredzi un dzīves atziņām lasāms intervijā.

Pastāsti lūdzu vairāk par sevi!

Mani sauc Mārtiņš – esmu dzimis un audzis Rīgā, skolas gados nodarbojies ar basketbolu. Jau no mazotnes esmu bijis ļoti aktīvs – patika iesaistītes, mācīties jaunas lietas un saskatīt iespējas kā uzlabot esošās. Tāpat no mazotnes esmu ļoti nopietni uztvēris tēva sacīto – “labāk 100 draugi, kā 1 ienaidnieks”, tāpēc cenšos iegūt jaunus kontaktus, izpalīdzēt cilvēkiem, dalīties zināšanās, jo nekad nevar zināt, kad tas pozitīvi nāks atpakaļ.

Kādēļ izvēlējies studēt tieši Ventspils Augstskolā?

Vidusskolas pēdējos gados nospraudu par mērķi mācības un stipendijas iegūšanu ASV universitātēs spēlējot basketbolu. Izlaidumam nākot aizvien tuvāk, aizvien vairāk sapratu, ka basketbols vairs tik ļoti neaizrauj un būs ļoti jāpiespiežas, lai varētu dot to, ko universitātes man piešķirot stipendiju no manis sagaidīs. Arī universitāšu meklēšanu caur aģentu uzsāku novēloti, tāpēc pirmajā gadā bija tikai 1 piedāvājums, kas nešķita interesants un nolēmu, ka vēl gadu palikšu Latvijā, trenēšos un gaidīšu kādus piedāvājumus. Ventspili izvēlējos primāri 2 iemeslu dēļ – bija labas iespējas basketbola treniņiem (trenējoties un spēlējot Ventspils Augstkolas komandā Latvijas 2. basketbola līgā) un aizbraukt prom no ikdienas un iemācīties dzīvot patstāvīgi. Beigās gan viss dzīvē izvērsās pavisam savādāk – pēc mēneša sanāca iegūt nelielu traumu un nedēļas, divu laikā, ko izlaidu treniņus, sapratu, ka 9 treniņi nedēļā nebūs tas, ko turpmākos gadus vēlos darīt + ļoti iepatikās studentu dzīve un iespējas, ko tā paver – tajā skaitā iesaistīties un organizēt dažādus pasākumus, tāpēc idejai par Ameriku atmetu ar roku, ar piebildi, ka kādreiz aizbraukšu tur kādā garākā atvaļinājumā ar ģimeni.

Kurā fakultātē/studiju programmā studēji? Pastāsti par studiju laiku!

Studēju Informāciju tehnoloģiju fakultātē – “Datorzinātnes”. Nekad neesmu bijis super liels datoru un tehnoloģiju fans, bet jau 10. klasē daļēji pieņēmu, ka mācīšos IT –  pirmkārt nozares aktualitātes dēļ un gribēju sev kādu izaicinājumu un ko tādu, kur būs jāsaņemas un jāpiespiežas, jo skolas gadi pagāja diezgan vienkārši un brīvi.

Par studiju laiku – par to noteikti, ka īssfilmu varētu uzņemt, tikai jautājums vai kādam citam to būs interesanti skatīties. Spilgtākās atmiņas no studiju laikiem noteikti asociējas ar studentu padomi un visu, kas ar to saistīts – sākot ar universiādes atvešanu uz Ventspili, beidzot ar 200 cilvēkiem mežā, nakts orientēšanos un Erasmus studentu komandas meklēšanu 23.00 naktī oktobrī. Bija ļoti interesanti spēļu un kopā sanākšanas vakari dienesta viesnīcā un laikam viens no lielākajiem “highlights” jau pašā sākumā – atslēgu meklēšanas spēle Ventspils pludmalē pirmkursnieku rallijā (ja nemaldos augusta pēdejās dienās, kad studijas vēl nemaz nebija sākušās). Tie, kas tajā ir piedalījušies vai to rīkojuši noteikti zin, par ko runāju. Sergeja Hilķeviča ģitārspēle un neatkārtojamās lekcijas. Izcīnīta 3. vieta Ventspils pilsētas čempionātā ar Ventspils Augstskolas komandu Aizbraukt ar velo uz jūru un nopeldēties maijā no rīta pirms lekcijām. Daudz ļoti interesantu un patiesu atmiņu, ko nedzīvojot tik kompaktā pilsētā un dienesta viesnīcā noteikti, ka nebūtu izbaudījis un piedzīvojies. Tā īsumā sakot – Ventspils Augstkola dod tik daudz iespēju, cik pats esi gatavs paņemt un radīt.

Ar ko šobrīd nodarbojies?

Pēdējos 8 gadus darbojos IT sfērā kā IT projektu vadītājs, pēdējo gadu strādāju loģistikas nozarē IT nodaļā – esmu vecākais IT projektu vadītājs MSC Mediterranean Shipping Company. Paralēli ik pa laikam attīstu savu mazo biznesu, kas saistīts ar manu hobiju – disku golfu. Rīkoju dažāda veida pasākumus – sacensības, koorporatīvos pasākumus, piedalos uzņēmumu sporta spēlēs un pašvaldību rīkotajos pasākumos. Arī darbā pieejamā laika ietvaros piedalos dažādu pasākumu organizēšanā un izveidē – kā iekšēji uzņēmumā, tāpat arī mūsu sadarbības partneriem (nesenākais pasākums – pavasarī rīkoju ABSL Latvia pludmales volejbola kausu).

Jau studiju laikā ļoti novērtēju pasniedzējus, kas dalās ar piemēriem no savas karjeras/pieredzes un nolēmu, ka brīdī, kad būšu pietiekoši pieredzējis, lai būtu interesanti sākt ar to dalīties un palīdzēt studentiem – to darīšu. Tāpēc pēdējā pusgada laikā iespēju robežās esmu sācis stāstīt studentiem par projektu vadību / IT projektu vadību un to, ka uz jebkuru lietu dzīvē varam skatīties kā “projektu”, kas mums jāplāno un jāvada. Tāpat stāstu par to, cik daudz dažādu iespēju ir IT jomā un to, ka lielai daļai darba meklētāju ir iespēja atrast kādu interesantu amatu IT nozarē. Noteikti, ka par šo arī kādu dienu pastāstīšu arī Ventspils Augstskolas studentiem un darbiniekiem.

Kā augstskolā gūtā pieredze palīdz ikdienas darba gaitās?

Ieguvumus varētu sadalīt 3 lielās joms – personīgā izaugsme, sadzīve un zināšanas.

  1. Noteikti lielākais pienesums, ko augstskola deva ir kontakti, iespējas un saziņas prasmes. Studiju laikos sanāca piedalīties rektorāta sēdēs, satversmes sapulcē, braukt braucienos kopā ar rektoru, prorektoriem, kas bieži vien iedeva iespēju paskaīties uz lietām no citas puses, saprast kopsakarības. Tāpat lielu pienesumu devusi darbošanās studentu padomē – rīkotie pasākumi, plāni, to realizācija, budžeta plānošanas un tāpat iepazītie cilveki.
  2. Sadzīviskā ziņā pēc 3 gadiem patstāvīgas dzīves atgriezos ar pavisam citu skatījumu uz ikdienišķām lietām – sākot ar ēstgatavošanu un trauku mazgāšanu, līdz sevis disciplinēšanai, režīma ievērošanai un sava budžeta plānošanai.
  3. Augstkolā ieguvu jaunas zināšanas, ko šobrīd attīstu un pilnveidoju darba ikdienā – noteikti, ka sākotnējās teorētiskās un prakstiskās nodarbības augstskolā palīdzēja sākt savu ceļu IT nozarē. Studijas iedeva plašu redzējumu par IT nozari kopumā un padziļinātākas zināšanas konkrētās nozarēs, kas palīdzēja uzsākt karjeru.

Ko šodien vēlētos ieteikt “sev”, ja būtu iespējams atgriezties laikā, kad biji students?

Noteikti izbaudīt katru brīvo brīdi, ko var – gan dienās, kad nebija lekcijas, gan to pauzēs, jo “dzīvē”, itsevišķi ar ģimeni, ļoti reti ir tādi bezrūpīgi brīži, kas augstskolā ir ikdiena.  Izbaudīt visas iespējas – ko augstkola sniedz – iesaistīies Studentu padomē, aizbraukt Erasmusā, iepazīties ar visiem studentiem, kas dzīvo tajā pašā stāvā kopmītnēs (jo nekad nevar zināt vai kādreiz nenoderēs kādi kontakti, palīdzība un varbūt pat atradīsiet sievu/vīru :)) Kaut virspusēji iedziļināties visos mācību kursos, jo nekad nevar zināt, kur šīs zināšans noderēs dzīvē. IT studentiem noteikti būs jautājumi par entajām matemātikām un to noderību – matemātika palīdz domāt radošāk un meklēt dažādus risinājumus 😉 

Novēlējums topošajiem/esošajiem studentiem?

Nebaidīties darīt un kļūdīties, jo tikai tā var mācīties un tikt uz priekšu. Sēžot dīvānā, rakstot plānus uz lapām un tikai domājot attīstīties ir daudz grūtāk!


0 komentārs


Pilsētas pārvalde

Dome, sēdes, politika, dokumenti

Aktualitātes

Kultūrā, Sportā, Uzņēmējdarbībā u.c.

Jūs jautājat, pašvaldība atbild

Uzdodiet mums jebkurus jautājumus.

Ventspils valstspilsētas pašvaldības iestādes

Informācija, kontakti, e-pakalpojumi

Kalendārs

Pasākumu un notikumu kalendārs

Par Ventspili

Dzīve Ventspilī, vide, fakti, vēsture